ZABITA TEŞKİLATI’NIN 191. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

ZABITA TEŞKİLATI’NIN 191. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

-İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, ANKARA ZABITA KOORDİNASYON KURULU’NU KABUL ETTİ

-BAKAN SOYLU, ZABITA TEŞKİLATI’NIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE DESTEK SÖZÜ VERDİ

  

zabita.jpgİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, zabıta teşkilatının 191. kuruluş yıldönümü nedeniyle, Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu’nu kabul etti. Bakan Soylu, zabıta teşkilatının sorunlarının çözümüne destek sözü verdi.

Bakan Soylu, Zabıta Teşkilatı temsilcilerini, Bakanlık Konferans Salonu’nda kabul etti. Soylu, kabulde yaptığı konuşmada, Zabıta Teşkilatı’nın 191 yıllık köklü bir yapı ve Türkiye’nin milli değeri olduğuna vurgu yaparak, “Bu yapının hem yerel karakterini korumak hem de bir arada tutmak ve geliştirmek zorundayız” dedi. Bakan Soylu şunları kaydetti:

“Zabıta mesleğinin milletimiz nezdindeki kıymetini çok iyi biliyorum, bundan sonra da bu kıymeti artırarak devam etmek, hepimizin sorumluluğudur. Ne sorununuz, ne sıkıntınız, ne söyleyeceğiniz varsa, emre amade olduğumuzu, çözmek zorunda olduğumuzu bilmelisiniz.  Siz rahatlarsanız, mesleğinizi daha iyi icra edebileceğinize inandığımızı, bir kez daha huzurunuzda söylemek istiyorum. Arkadaşlarımızla bir sistem kuracağız ve bu konuda tekrar bir araya gelerek değerlendirmeler yapacağız. Bizimle ve Bakanlığımızla alakalı ne iş varsa, işin içinde olacağımızı, uzaktan bakmayacağımızı ve meselelerin çözülmesi noktasındaki irademizdeki samimiyetimizi hep birlikte ortaya koyacağımızı bir kez daha ifade ediyorum. Gününüzü tebrik ediyorum.”

Ziyaretin sonunda Bakan Soylu’ya, Türkiye’nin değişik illerinden gelen Zabıta personeli, günün anısına hediyeler takdim etti. Soylu, daha sonra zabıta üniforması giyerek fotoğraf çektirdi. 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.