TOPTANCI HALİ TERTEMİZ OLDU

0 280

TOPTANCI HALİ TERTEMİZ OLDU

TOPTANCI HALİ TERTEMİZ OLDU…

-BAŞTAN AŞAĞI TEMİZLENEN ANKARA TOPTANCI HALİ, PIRIL PIRIL OLDU

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TOPTANCI HALİ, DEZENFEKTAN MADDELERLE YIKANDI

toptanci_330.jpgBaşkent’in yaş sebze, meyve ve balık gıdalarının merkez üssü konumundaki Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali’nde, kısa bir süre önce gerçekleştirilen kapsamlı bakım ve onarım çalışmasının ardından geniş çaplı temizlik de yapıldı.

          Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri tarafından baştan aşağı temizlenen Toptancı Hali, pırıl pırıl hale getirildi. Büyükşehir Belediyesi’nin farklı birimlerine ait ekipler ise Toptancı Hali’nde eskiyen bazı binaları boyadı. Uzun yıllardır bakım gerektiren yolları da asfaltlanan Ankara Hali’nde güvenlik önlemleri de artırıldı. 

SICAK SULARLA DEZENFEKTE EDİLDİ 

 Sabahın ilk saatlerinde Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’na bağlı 70 personel,  4 süpürge aracı, 1 unimog yıkama aracı, 2’si sıcak su tankeri olmak üzere toplam 5 su tankeri ve 4 süpürge aracıyla başlayan temizlik çalışmalarında, çevreye zarar vermeyen dezenfektan temizlik maddeleri kullanıldı.

Temizlik araçlarıyla basınçlı sıcak ve soğuk su kullanarak hal alanını temizleyen ekipler, duvar kenarları ile çöp toplama alanlarını da ilaçlayarak hijyen sağladılar. Sinek, sivrisinek gibi haşerelerin üremesine elverişli sahalarda ise sağlık kurallarına ve yönetmeliklere uygun olarak ilaçlama yapıldı.

AĞAÇLARA KADAR BUDANDI

 Hafta içi sebze meyve giriş çıkışıyla ilgili yoğunluğun yaşandığı Toptancı Hali’nde, uzayan ve çevreye sarkan ağaçlar da budandı.

Ağaçlar, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından budanırken, Toptancı Hali’nde adeta bahar temizliği yapılmış oldu.

BİNALAR BOYANDI, YOLLARA BAKIM YAPILDI    

         Dış cepheleri eskiyen binaları da elden geçiren ekipler, boyama işlemi gerçekleştirdi. Bazı binaların çatıları onarılırken, bazı binalardaki elektrik tesisatları da yeniden elden geçirildi. 

 Yüzlerce kamyonun sebze meyve taşıdığı Toptancı Hali’nde bozulan yollar da asfaltlanırken, 200 metrelik ara refüj de yapıldı. ASKİ ekiplerince de balık giriş çıkışının yapıldığı bölümde 140 metrelik atık su kanalı döşendi.    

GÜVENLİK EN ÜST DÜZEYDE

Her gün binlerce kişinin giriş çıkış yaptığı Toptancı Hali’nde gerçekleşen bakım onarım ve temizlik seferberliğinin dışında güvenlik önlemleri de en üst düzeye çıkarıldı.

Hal alanında 2’si K-9 köpekli toplam 42 ANFA güvenlik görevlisi vardiya usulü çalışırken, özel noktalara yerleştirilen 55 kamerayla da 24 saat aralıksız izleme merkezi oluşturuldu. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün MOBESE sistemine entegre edilen kameralar sayesinde güvenlik takibi daha da artırılmış oldu.  

“SAĞLIKLI GIDA, SAĞLIKLI ORTAMDA DAĞITILIR”

Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali yetkilileri yaptıkları açıklamada; Ankaralıların, sağlıklı gıda tüketimini sağlamalarına büyük önem verdiklerinin altını çizerek şu bilgileri verdi:

“İnsan sağlığı birinci önceliğimiz. Sağlıklı gıdanın dağıtımının yine sağlıklı ortamda yapılması şart… Bu nedenle Toptancı Hali’nin her zaman bakımlı ve temiz olması gerekiyor. Belirli aralıklarla yapılan bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yoğunluğun olmadığı hafta sonlarında aralıksız devam ediyor.”

 

  • TOPTANCI HALİ TERTEMİZ OLDU
  • TOPTANCI HALİ TERTEMİZ OLDU
  • TOPTANCI HALİ TERTEMİZ OLDU
  • TOPTANCI HALİ TERTEMİZ OLDU
  • TOPTANCI HALİ TERTEMİZ OLDU