TELEFERİK’TE BİR CUMHURBAŞKANI

0 230

TELEFERİK’TE BİR CUMHURBAŞKANI

TATARİSTAN CUMHURBAŞKANI RUSTAM MİNNİHANOV,BAŞKENT ZİYARETİNDE TELEFERİK’E BİNDİ

KONUK CUMHURBAŞKANI, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN YENİMAHALLE-ŞENTEPE TELEFERİK HATTI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU, TOPLU TAŞIMA SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

CUMHURBAŞKANI MİNNİHANOV, “ANKARA’YI BURADAN GÖRMEK ÇOK DAHA GÜZEL” DEDİ

teleferik_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı RustamMinnihanov’u, Yenimahalle-Şentepe Teleferik hattında ağırladı.

Bir günlük çalışma ziyaretinde için Başkent’te gelen Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Yenimahalle-Şentepe teleferik hattında incelemelerde bulundu.

TELEFERİK HATTI VE TEKNİK ÖZELLİKLERİNİ İNCELEDİ

         Konuk Cumhurbaşkanı Minnihanov’ateleferik hattı ziyareti kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Gökşin ve EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu eşliketti.

         Toplu taşıma amaçlı olarak hizmet veren teleferik hattının teknik özellikleri ve işletim sistemiyle ilgili olarak, TRT Seyir Durağı’nda bulunan ana kumanda merkezini de gezen Tataristan Cumhurbaşkanı Minnihanov’a, EGO Raylı Sistemler Daire Başkanı Sinan Yılmaz tarafından kısa bir bilgilendirme sunumu yapıldı.

TELEFERİK’TE BİR CUMHURBAŞKANI

Sunumun ardından teleferiğe binen Konuk Cumhurbaşkanı Minnihanov’unYenimahalle durağına kadarsüren seyahatinde,Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Gökşin ile EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğduda yer aldı.

  Seyahat süresince EGO Genel Müdürü Gündoğdu’ya, sistem hakkında sorular yönelten Minnihanov, havadan gördüğü Ankara manzarası için ise;  “Ankara’yı buradan görmek çok güzel. Ankara böyle çok daha güzel görünüyor”sözleriyle, Başkent’e olan hayranlığını dile getirdi.

  Konuk Cumhurbaşkanının, kendi ülkesinde de benzer sistemi kurmayı düşündüğü ve bu nedenleYenimahalle-Şentepe Teleferik Hattı’nda incelemelerde bulunduğu bildirildi.

 

  • TELEFERİK’TE BİR CUMHURBAŞKANI
  • TELEFERİK’TE BİR CUMHURBAŞKANI
  • TELEFERİK’TE BİR CUMHURBAŞKANI
  • TELEFERİK’TE BİR CUMHURBAŞKANI
  • TELEFERİK’TE BİR CUMHURBAŞKANI