SİNPAŞ GYO’nun hedefi 1 milyar lira

0 425

Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, 2016 yılında 1 milyar TL ciroya ulaşmayı hedeflediklerini açıklandı.

4.2 milyarlık ciro

Sinpaş Gayri Menkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Seba Gacemer, şirketin 10 yıllık performansının değerlendirildiği ve 2016 yılının hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Gacemer, şirketin, halka arzdan bu yana 10 binden fazla aileyi ev sahibi yaparak, 4,2 milyar TL ciroya ulaştığı açıklayarak 2016 yılında 1 milyar TL ciro yapmayı hedeflediklerini açıkladı.

‘Konut sektörü büyür’

Konut sektörünün 2016’da yüzde 5-6 oranında büyüyeceğini tahmin ettiğini söyleyen Gacemer, “Türkiye’de konut satışlarının geçen yıla oranla yüzde 10, yabancılara konut satışının ise yüzde 20 oranında artması, Türkiye’ye ve sektöre olan güvenin kanıtıdır. Yurt dışı kaynaklı ilginin ve Türkiye’deki nüfus artışı ve evlenme hızına paralel olarak oluşan konut ihtiyacının her geçen gün artması ile sektörün 2016 yılında, yüzde 5-6 aralığında büyüyeceğini tahmin ediyoruz” dedi.

‘Markalı konut arttı’

İstanbul Bomonti, Ankara Çankaya ve Gazi Osman Paşa’da yükselecek yeni projelerini lanse etmeye hazırladıklarını söyleyen Gacemer, “Türkiye’de hem markalı konut, hem de yurt dışından gelen talep artıyor. Yabancılara konut satışı 2015 yılında yüzde 20 oranında arttı. Aynı yıl, İstanbul’da sunulan markalı konut proje sayısı, yüzde 23 arttı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.