SANAYİ SİTELERİNDE METRUK BİNALARIN YIKIMI

0 252

SANAYİ SİTELERİNDE METRUK BİNALARIN YIKIMI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAŞKENT’İN MODERN GÖRÜNTÜSÜNE GÖLGE DÜŞÜREN METRUK BİNALARI ORTADAN KALDIRMA VE TEMİZLEME ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

-ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI EKİPLERİ; SON 8 AYDA YENİ SANAYİ, BÜYÜK SANAYİ, ATA SANAYİ VE DEMİR SANAYİ’NDE BULUNAN METRUK HALDEKİ 252 BİNAYI YIKARAK, BÖLGEDEKİ KAĞIT VE HURDA MALZEMELERİNİ DE 600 KAMYONLA ÇÖP ALANINA TAŞIDI

-ZABITA DAİRE BAŞKANI OĞUZHAN YÜCEL:

“SUÇ ODAKLARININ MESKEN HALİNE GETİRDİĞİ BU METRUK YAPILARI BİR BİR ORTADAN KALDIRIYORUZ”

         sanayi_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in modern ve estetik görüntüsüne gölge düşüren metruk binaları bir bir ortadan kaldırmaya ve alan temizleme çalışmalarına devam ediyor.

         Bu kapsamda Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı Tahliye, Yıkım ve Şube Müdürlüğü ekipleri, Ankara Valiliği ve Emniyet güçleriyle işbirliği içinde Anafartalar ve Zübeyde Hanım Mahalleleri’nde bulunan hurdacı ve kağıt toplayıcıların yığınak haline getirdiği Yeni, Büyük, Ata ve Demir Sanayi Sitelerindeki metruk halde bulunan 252 binayı yıkarak, bulunan malzemeleri 600 kamyonla çöp alanına taşıdı.

ÖNCE YIKIM SONRA TEMİZLİK

         Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin öncülüğünde başlatılan metruk binaların tespitinde, Başkent merkezde bulunan sanayi sitelerinde, görüntü kirliliğine neden olan binalar tek tek ortadan kaldırıldı.

         Son 8 ayda 252 adet binayı yıkan ekipler, bu bölgelerde yer alan 56 binanın sahiplerine de tebligat gönderdi. Belediye ekipleri, bu binaları yığınak haline getiren kağıt toplayıcıları ve hurdacıların malzemelerini, toplam 600 kamyonla çöp alanına taşıyarak, alanı temizlediler.

SUÇ ODAĞI TEHLİKESİ

         Başkent’in çehresini bozan ve insan sağlığını olumsuz etkileyen bu yerlere ilişkin çalışmaları aralıksız sürdüreceklerini belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Oğuzhan Yücel, “Bu tür alanlar artık suç odağı haline gelmeye başladı. Özellikle metruk bina ve yerleri mesken haline getirmiş olan suç odaklarının, saklanmak amacıyla kullandığı, miladını doldurmuş binaları bir bir ortadan kaldırıyoruz. Hem emniyet ekiplerimizin desteğiyle bu metruk yapılardan kurtuluyoruz, hem de suçla ciddi bir mücadele gerçekleştirmiş oluyoruz” dedi.

  • SANAYİ SİTELERİNDE METRUK BİNALARIN YIKIMI
  • SANAYİ SİTELERİNDE METRUK BİNALARIN YIKIMI