SABANCI-BAĞLICA BAĞLANTISINDA HEDEF KASIM AYI ORTASI

0 314

SABANCI-BAĞLICA BAĞLANTISINDA HEDEF KASIM AYI ORTASI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMI HIZLA SÜREN ZIRHLI BİRLİKLER ARAZİSİ İÇERİSİNDEN GEÇEN VE SABANCI İLE BAĞLICA BULVARLARINI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK 4,5 KİLOMETRELİK BULVARIN KASIM AYI ORTASINDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

BULVARDAKİ SANAT YAPILARI BİR BİR TAMAMLANIYOR

ASFALT SERİLMEYE BAŞLANAN BULVAR’DA, KALDIRIM VE BARİYER ÇALIŞMALARINA DA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞLANACAK

            sabanci_baglica_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin, şehrin dört bir tarafında sürdürdüğü yeni yol açım ve yenileme çalışmaları son sürat devam ediyor.

         Başkent trafiğinin daha da rahatlatılması amacıyla onlarca ayrı noktada sürdürülen çalışmaların Eskişehir Yolu ile Bağlıca Bulvarı’na büyük rahatlık kazandırması planlanan 4,5 kilometrelik Sabancı-Bağlıca bağlantı yolu çalışmasında, sanat yapıları bir bir tamamlanıyor. Asfalt serimine başlanan bulvarda, kaldırım ve bariyer çalışmalarına da önümüzdeki hafta başlanacak.

            Nüfus yoğunluğu her geçen gün artan Bağlıca bölgesine ulaşımın Eskişehir yoluna alternatif olarak hazırlanan, Sabancı Bulvarı’nın devamından Zırhlı Birlik Tümen Komutanlığı içerisinden geçen ve Bağlıca Bulvarı’na bağlanan 4,5 kilometrelik yol, 50 metre genişliğinde emniyet şeritleriyle birlikte 5 gidiş – 5 geliş olarak hızla ilerliyor.

Sabancı Bulvarı’nın sonundan başlayan ve yonca kavşakla mevcut yollara adapte olacak yeni bulvarda toplam 6 adet sanat yapısı bulunduğunu kaydeden Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, “Bu sanat yapılarının 4 tanesinde betonarme ve kiriş imalatları devam ederken, 2 tane sanat yapısında ise çalışmalarımızı tamamladık. Ayrıca asfalt serimine de başladık. Kaldırım ve bariyerlerin yerleştirilmesine de bu hafta itibariyle başlayacağız” bilgisini verdi.

Bulvarda yol yapım çalışmalarının kazı ve dolgu olarak bitme aşamasına geldiğini, yağmur suyu imalatlarının da tüm hızıyla sürdüğünü ifade eden Üçpınar, yol üzerindeki biten ve yapımı süren sanat yapılarına ilişkin de şunları söyledi:

“-Devlet kurumlarının yeni bulvara bağlantısını sağlayacak 2 açıklıklı bir katlı kavşak (tamamlandı),

-Yapılmakta olan bulvarı kesen derenin üstünden geçişi sağlayacak 40 metre uzunluğunda bir köprü (tamamlandı),

-Kuzey ve güney bölgelerini bağlayacak uzunlukları 35 ve 48 metre olan iki adet altgeçit (sürüyor),

– Eskişehir Bulvarı’ndan (Anse kavşağı tarafı) Bağlıca’ya gidecekler için 80 metre uzunluğunda 3 açıklı bir ‘U’ dönüş köprüsü (sürüyor),

-Yeni bulvardan Eskişehir yoluna dönmek isteyenler için de 60 metre uzunluğunda Altgeçit ‘U’ dönüşü (sürüyor)…”

HEDEF KASIM AYI ORTASI…

            Dört bir taraftan bağlantısı bulunan bölge trafiğine büyük rahatlık kazandıracak olan yeni bulvarın yapım çalışmalarının belirli aşamalardan geçtiğini ve bu yüzden de sürekli sarkmalar yaşandığını anlatan Vedat Üçpınar, “İzinler, protokol ve yapım sırasında karşılaşılan sorunlar nedeniyle inşaat  süresinde biraz uzama yaşadık. Ama şu anda hızla ilerliyoruz. İnşallah yolu Kasım ayı ortasında hizmete açmayı hedefliyoruz” müjdesini verdi.

  • SABANCI-BAĞLICA BAĞLANTISINDA HEDEF KASIM AYI ORTASI
  • SABANCI-BAĞLICA BAĞLANTISINDA HEDEF KASIM AYI ORTASI
  • SABANCI-BAĞLICA BAĞLANTISINDA HEDEF KASIM AYI ORTASI
  • SABANCI-BAĞLICA BAĞLANTISINDA HEDEF KASIM AYI ORTASI