POLATLI TİCARET ODASI’NDAN BAŞKAN YAVAŞ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

POLATLI TİCARET ODASI’NDAN BAŞKAN YAVAŞ’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

ANKARA POLATLI TİCARET ODASI BAŞKANI ULVİ SAKARYA VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE POLATLI ESNAF TEMSİLCİLERİ, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’I MAKAMINDA ZİYARET EDEREK, YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ

-TİCARET ODALARI İLE BELEDİYE İŞBİRLİĞİNİN ARTIRILMASI İÇİN ÇALIŞACAKLARINI BELİRTEN BAŞKAN YAVAŞ, “POLATLI’NIN DAHA FAZLA GELİŞMESİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPACAĞIZ” DEDİ

         polatli_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a, tebrik ziyaretleri devam ediyor. 

       Konuklarını makamında ağırlayan Başkan Yavaş, Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Polatlı Esnaf Temsilcilerini kabul etti. 

İŞBİRLİĞİ VURGUSU

           Öncelikli gündemlerinin başında Ankara’daki Ticaret Odaları ile Belediye işbirliğinin geliştirilmesinin yer aldığına dikkat çeken Başkan Yavaş, “Değerli sanayici ve tüccar temsilcilerimizle birlikte ilçemizin ekonomik sorunlarını gündemimize alacağız” dedi.

           Son 10 yılda Başkent’te ciddi bir betonlaşma yaşandığını da vurgulayan Başkan Yavaş, “Ankara’mızda çılgınca bir betonlaşma söz konusu. Biz ilk etapta ilçelerimizde tarımı canlandırmayı önceliyoruz. Polatlı tarihini de turizme kazandırdığımız takdirde turist ziyaretleri artacaktır. Belediyemiz ile Ticaret Odasının ortak çalışmasıyla tarımsal kalkınma projeleri ve ziraat çalışmaları için her türlü desteği vermeye hazırız” değerlendirmesinde bulundu.

EĞİTİME, TARIMA VE TURİZME DESTEK PROJELERİ GÜNDEMDE

           Tarımda yerli üretime önem verdiklerini ve ilçede tarımla ilgili kapsamlı bir Üniversitenin açılmasının ilçenin tarımının gelişimine katkı sağlayacağını, bunun için de Büyükşehir Belediyesi’nin desteğine ihtiyaç duyduklarını söyleyen Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya ise şöyle konuştu:

“Polatlı’da birçok bölümden oluşan üniversitelerimiz var ancak tarımın ve ziraatın ağırlıklı olduğu bir üniversite kurulmasını istiyoruz. İlçenin özellikle tarımsal alanda büyümesi için üniversitenin yaygınlaşması gerekiyor. Polatlı’nın tarım sektöründe, tarihi yapısının canlandırılmasında ve eğitim alanında gelişmesine ihtiyacı var. Bu konuda Belediyemizin desteğini esirgemeyeceğinden de eminiz.”

          Polatlı turizminin canlanması için kapsamlı bir çalışma yapmayı düşündüğünü söyleyen Başkan Yavaş da, “Üretim konusunda Polatlı’nın güçlü olduğunu biliyoruz. Üreten, üretime katkıda bulunan herkes bizim için değerli. Polatlı için yapılabilecek ne varsa sonuna kadar arkanızdayız. Ankara’nın akıllı şehir haline gelmesi için hep birlikte üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.