ODTÜ YANINDAN GEÇECEK YOLDA ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR

ODTÜ YANINDAN GEÇECEK YOLDA ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, BİLKENT ŞEHİR HASTANESİ’NE RAHAT ULAŞIM BAŞTA OLMAK ÜZERE BÖLGE TRAFİĞİNE DE BÜYÜK RAHATLIK KAZANDIRACAK ODTÜ ARAZİSİNDEN GEÇİRECEĞİ BULVARDA ÇALIŞMALAR TAM GAZ

-GENEL SEKRETER YARDIMCISI ÜÇPINAR:

“20 GÜN ÖNCE BAŞLADIĞIMIZ BULVARDAKİ KAZI VE DOLGU ÇALIŞMALARININ YÜZDE 40’INI TAMAMLADIK”

“BULVARDA, YAKLAŞIK 100 ARAÇ VE 250 İŞÇİYLE GECE GÜNDÜZ TAM GAZ ÇALIŞIYORUZ”

 

yol.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin, Bilkent Şehir Hastanesi’ne rahat ulaşım başta olmak üzere bölge trafiğine de büyük rahatlık kazandıracak, ODTÜ arazisinden geçireceği bulvarın çalışmaları hızla ilerliyor. Yaklaşık 20 gün önce başlanan, kazı ve dolgu çalışmalarının yüzde 40’ı tamamlanan proje, yaklaşık 100 araç ve 250 işçiyle tam gaz ilerliyor.

          ODTÜ Rektörlüğü ile Büyükşehir Belediyesi arasında geçtiğimiz aylarda imzalanan protokolün ardından çalışmalarına başlanan ve Üniversite’nin Teknokent Kavşağı’ndan, önce İncek Bulvarı’na, ardından Ankara Çevre Otoyolu’na bağlanacak bulvarın çalışmaları hızla devam ediyor.

          Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, yapımı süren bulvarın Konya Yolu’na alternatif olacağını, hem Bilkent Şehir Hastanesi çevresine hem de bölge trafiğinin rahatlamasında büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

-YÜZDE 40’I TAMAM…

Bulvarın başlangıçtan bitişine kadar olan kısmının ana hatlarının ortaya çıktığını, kazı ve dolgu çalışmalarında da yüzde 40 oranında ilerleme sağlandığı bilgisini veren Üçpınar, yaklaşık 100 araç ve 250 işçiyle, gece-gündüz çalışmalara devam edildiğini kaydetti.

          Üçpınar, yaklaşık 20 gün öce başladıkları ve havaların el verdiği ölçüde çalışmalarını gece gündüz sürdürecekleri yola; ODTÜ Rektörlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde kesilen ve kaldırılan ağaçların yerine 4-5 katına karşılık gelen 18 bine yakın yeni ağaç ve fidan dikimine başladıklarını da hatırlattı.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.