NALLIHAN’DA FESTİVAL ZAMANI

NALLIHAN’DA FESTİVAL ZAMANI

NALLIHAN BELEDİYESİ, BU YIL 6.’SI DÜZENLENECEK “ULUSLARARASI NALLIHAN İPEK İĞNE OYALARI KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ”NE EV SAHİPLİĞİ YAPMAYA HAZIRLANIYOR

İPEK İĞNE OYASI SERGİLERİNDEN SANAT ETKİNLİKLERİNE, DANS GÖSTERİLERİNDEN KONSERLERE KADAR BİRBİRİNDEN RENKLİ PROGRAMLARIN YER ALACAĞI FESTİVAL, BAŞKENTLİLERİ BEKLİYOR

BALON TURUYLA SON BULACAK FESTİVAL, 16-19 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

        nallihan_330.jpg Nallıhan Belediyesi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenecek “Uluslararası Nallıhan İpek İğne Oyaları Kültür ve Sanat Festivali” için hazırlıklar son aşamada.

         İpek Yolu üzerinde bulunan, ipek iğne oyalarının Başkenti olarak bilinen ve doğal güzellikleri ile tanınan Nallıhan ilçesi, 16-19 Ağustos tarihleri arasında yapılacak festival için gün sayıyor.      

DÖRT GÜN SÜRECEK

         Türk kültürünün en güzel örneklerinden biri olan ipek iğne oyasının unutulmaması için bu festivali düzenlediklerini belirten Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, unutulmaya yüz tutmuş meslekleri yeniden canlandırmayı amaçladıklarını da söyledi.

         Tüm doğaseverleri Nallıhan’a davet eden Başkan Öntaş, şöyle konuştu:

“Sıcak yaz günlerinde İlçemizin yaylalarında serinleyebilir, herbiri ayrıgüzelliğe açılan yürüyüş parkurlarımızda doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Herkesi halk mimarisinin bozulmamış örnekleriyle, geleneksel yaşantının günümüzde de sürdüğü mahallelerimizi ve sokaklarımızı görmeye davet ediyorum. İlçemizde bulunan Sarıyar Baraj Gölü, Kuş Cenneti, Karacasu, Soğukkuyu, Gürleyik Şelaleri ile Sarıçalı eteklerinde yer alan endemik bitki türleri, keşfedilmeyi bekliyor” dedi.

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK FESTİVAL

         Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Nallıhan Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği “Uluslararası Nallıhan İpek İğne Oyaları Kültür ve Sanat Festivali”, birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapacak.

         Çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri, dans gösterileri ve konserlerin yer alacağı festivalde; İpek iğne oyaları, dokumaları ve kıyafetleri de vatandaşların beğenisine sunulacak.

BALON TURU

         Sportif faaliyetlerle daha da renklenecek festivalin sürprizlerinden biri de balon turu olacak. Hem festival hem de Nallıhan’ın eşsiz manzarası, gökyüzünden de izlenebilecek.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.