Kusunlar Köyü’nün Doğukent umudu

0 1.155

Mamak’ın 160 haneye sahip Kusunlar Köyü sakinleri, 20 yıldır Doğukent Projesi’nin hayata geçirilmesini bekliyor

Kusunlar Köyü sakinleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 20 yıl önce kendilerine sözünü verdiği Doğukent Projesi’nin başlamasını bekliyor. 20 yıldır tüm köyün Doğukent’in hayata geçirileceği günü beklediğini ifade eden Kusunlar Köyü Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mesut Çakır, “Melih Başkan bundan 20 yıl önce Kusunlar Köyü Camii önüne gelerek bizimle toplantı yaptı. 20 yıl geçti ve artık harekete geçilmesini bekliyoruz” dedi.

“GÜCÜMÜZ KALMADI”
Çakır, “Arsa emlak vergilerini ödemeye gücümüz kalmadı. Arsalarımızı düşük fiyata satmak zorunda kalıyoruz. Ankara’nın en ücra köşelerinde dev binalar yükseliyor. Doğukent Projesi’nin de bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘MELİH BAŞKAN VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRİR’
Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’in kendilerine verdiği sözü tutacağına inandıklarını belirten Kusunlar Köyü sakinleri, “20 yıl önce camii önünde verdiğiniz sözün yerine gelmesini bekliyoruz. Sizin de bizim güvenimizi yıkmayacağınıza ve verdiğiniz sözü yerine getireceğinize yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu. Kusunlar Köyü’nde doğalgazın olmaması nedeniyle insanların göç ettiğini de anlatan Kusunlar Köyü Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mesut Çakır, daha sonra şunları söyledi: “Köyümüze okulumuzu kendi imkanlarımızla yaptık. Ancak doğalgaz olmadığından 600 nüfuslu köyümüzde göç başladı. Doğukent Projesi ile köyümüze doğalgazın, sağlık ocağının ve konutların gelmesini bekliyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.