KUNDAKDAKİ ÇOCUK ASKERİ GİDİP GELDİ

KUNDAKDAKİ ÇOCUKLAR ASKERİ GİDİP GELDİ

Mamak KUSUNLAR Köyü sakinleri, 25 yıl önce eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK tarafından kendilerine söz verilen DOĞUKENT Projesi’nin başlamasını bekliyor. 25 yıldır 140.000 vatandaşın DOĞUKENT Projesinin hayata geçirileceği günü beklediğini ifade eden Mamak DOĞUKENT Platformu Başkanı Yaşar POLAT, “Melih Başkan bundan 25 yıl önce KUSUNLAR Köyü Camii önüne gelerek bizimle toplantı yaptı, Yapılan toplantıda Başkan GÖKÇEK ile anlaştıklarını belirten KUSUNLAR köyü sakinleri aradan 25 yıl geçti ve artık bu projenin birileri tarafından hayata geçilmesini bekliyoruz” dedi.

“KUNDAKDAKİ ÇOCUKLAR ASKERİ GİDİP GELDİ EVLENİP BAŞINI SOKACAK BİR EVLERİ YOK”

 POLAT, “Arsa emlak vergilerini ödemeye gücümüz kalmadı. Arsalarımızı düşük fiyata satmak zorunda kalıyoruz. Ankara’nın en ücra köşelerinde dev binalar yükseliyor. DOĞUKENT Projesi’nin de bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz. 25 yıl önce kundaktaki çocuklar askere gidip geldi. Kız ve Erkek çocuklarımız evlilik çağına geldi. Onların başını sokacağı bir evimizin olmasını istiyoruz.”dedi.

“MELİH BAŞKAN VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRMEDİ”

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı GÖKÇEK ‘in kendilerine verdiği sözü tutmadığını belirten K^^usunlar Köyü sakinleri, “Melih GÖKÇEK ‘in 25 yıl önce camii önünde verdiğiniz sözü yerine getirmediğini” söylediler.

“SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ İLE MAĞDURİYETİMİZİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

140.000 mağdurun temsilcisi olan DOĞUKENT Platformu Başkanı Yaşar POLAT tarafından yapılan açıklamada “25 yıldır Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından mağdur edilen insanların sesini duyurmak için Sn. Mustafa TUNA ’dan randevu talep ettiklerini fakat bir türlü randevu alamadıklarını, sosyal medya ile mağduriyetlerini dile getirmek için çaba harcadıklarını, Sn. TUNA ’nın bu mağduriyeti giderecek tüm yetkiye sahip olmasına rağmen hiç bir şekilde yardımcı olmadı.” dedi.

“MAMAK BELEDİYE BAŞKANI BİR ÇİVİ BİLE ÇAKMADI”

KUSUNLAR Köyü sakinleri Mamak sınırları içerisinde yer alan DOĞUKENT Projesinin hayata geçmesi için Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL ’ün her hangi bir çaba harcamadığını, DOĞUKENT Projesinde yer alan alanların kaçak moloz ve hafriyat döküm alanlarına dönüştüğünü söylediler.

SON ÇARE MANSUR YAVAŞ DİYORLAR

AK PARTİLİ belediyeler tarafından yıllardır mağdur edildiklerini söyleyen DOĞUKENT mağdurları bu seçimde tercihlerini Mansur YAVAŞ ‘tan yana kullanacaklarını söyledi. Yılarıdır Ak Partili belediye başkanları tarafından boş vaatler ile aldatıldıklarını dile getiren bölge mağdurları yeni umut olarak Mansur YAVAŞ ‘ı görüyor. Seslerini CİMER üzerinden Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN ’a duyurmak için sayısız şikayet formu oluşturduklarını, fakat sonuç alamadıklarını söylediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.