Kavganın faturası öğrenciye çıktı

907

Çankaya’daki Mehmet Hikmet Ayberk İlkokulu’nda, okul müdürüyle tartışan bir öğretmen, açılan soruşturma üzerine okuldan uzaklaştırılınca, öğrenciler mağdur oldu. Veliler, “Öğretmenimizi geri istiyoruz” diyerek çocuklarıyla birlikte eylem yaptı.

Kavganın faturası öğrenciye çıktı

Velilerin iddiasına göre, Çankaya Yakupabdal Mahallesi Mehmet Hikmet Ayberk İlkokulu’nda görev yapan sınıf öğretmeni Çiğdem Ö., beden eğitimi dersinde terleyen öğrencileri sınıfa geri götürmek istedi. Bu sırada, okul müdürü Dilek G., ders saatinin henüz dolmadığı gerekçesiyle çocukların sınıfa girmesine müsaade etmedi. Tartışma, öğretmenler odasında devam ederken, öğretmen ve müdür arasında yaralamaya kadar varan kavga çıktı.

KARNEMİZİ O’NDAN İSTİYORUZ

Okulların kapanmasına kısa bir süre kala çocuklarının mağdur olduğunu belirten veliler, şu iddialarda bulundu:
“Olayın ardından Çiğdem öğretmenin darp raporu aldığını öğrendik. Kendisi çok idealist ve düzgün birisiydi, her zaman çocuklarımız için en iyisi olsun diye çabalardı. Çok düzgün birisi olduğu için de hiç sevmediler. Çiğdem öğretmene oyun oynadılar, eğer geri gelmezse bu okula bir daha öğrenci göndermeyeceğiz.” Öğrenciler de, karnelerini Çiğdem öğretmenden almak istediklerini söyledi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.