Kanal Ankara İhalesi Sonuçlandı

1 1.270

Ankara’nın vizyon projesi olarak gösterilen Kanal Ankara Projesi için altyapı ile ilgili olan su kanalı, ana dere regülasyon yapısı, yan dere bağlantı yapıları ve yağmur suyu kuşaklama hattı yapım işi ihalesi gerçekleştirildi.

Ankara’nın vizyon projesi olarak gösterilen Kanal Ankara Projesi için altyapı ile ilgili olan su kanalı, ana dere regülasyon yapısı, yan dere bağlantı yapıları ve yağmur suyu kuşaklama hattı yapım işi ihalesi gerçekleştirildi.

Haber Ankara’nın edindiği bilgiye göre projenin alt yapısını oluşturacak 9.2 km uzunluğunda ve 35 metre genişliğindeki asıl kanalın yapılması için ihale bugün gerçekleştirildi. İhaleyi İncekaya İnşaat ve Enam İnşaat ortaklığı 89.045.138,53 TL ye aldı.

Bugün gerçekleştirilen ihalenin ardından projeye hızlı bir şekilde giriş yapılarak 2017 sonuna kadar önemli bir aşama kaydedileceğini ifade edildi. 2018’nin ilk aylarından itibaren ise projenin peyzaj ve kalan diğer çalışmalarının bitirilmesi ve sene içerisinde tamamlanması bekleniyor.

BÖLGEDE YER ALACAK ALANLAR

Orman Alanı: Bu alanda çeşitli doğa aktiviteleri ve vatandaşların vakit geçirmesi için hazırlanan atölyeler, ponny park, dinlenme ve piknik alanları gibi bölümler yer alacak.

Spor Alanı: Açık spor alanlarında yapılabilecek spor faaliyetlerinin hayata geçirilmesi için planlandı. Alan, aletli spor alanı, halı sahalar, basketbol sahaları, bowling alanı, golf alanı gibi bölümlerden oluşacak.

Kültür Alanı: Konser, festival, tiyatro gibi etkinliklerin yapılması için planlanan bu alanda ayrıca açık sergi alanı, atölyeler, müzeler yer alacak.

Ticaret Alanı: Alanı ziyarete gelen vatandaşların alışveriş yapabilmesi ve göletin iki yakasında oluşturulacak kafeler sayesinde keyifli vakit geçirme imkanı sunulacak.

Merkez Alanı: Mevcut konut yapılaşmasına yakın olan bu etap toplanma ve rekreasyon alanlarını kapsayacak.

Su Alanı: Su ile ilgili faaliyetlerin yoğun olarak planlandığı bu etap içinde bulunan fonksiyonlar genel olarak meydan, seyir terası, su gösterileri havuzu, buz pisti gibi bölümlerden oluşacak.

Macera Alanı:  Projenin son etabını oluşturan bu alanda özellikle çocuk ve gençlere yönelik aktiviteler sunulacak.

Bölge halkı ve Ankaralıların merakla beklediği projenin hayata geçirilmesi ile Ankara’ya ve bölgeye değer katacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: HABER ANKARA ÖZEL

  1. cem diyor

    Bu yatırımın Yakupabdal 940-950 parsellere olumlu bir etkisi olurmu ?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.