KAHRAMAN KADINLAR UNUTULMADI

0 262

KAHRAMAN KADINLAR UNUTULMADI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUŞCAĞIZ AİLE YAŞAM MERKEZİ ÜYESİ KADINLAR, KAHRAMAN KADINLARI SERGİLEDİKLERİ TİYATRO GÖSTERİSİ İLE CANLANDIRDI

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANI İHSAN YILMAZ’IN DA KATILDIĞI VE DİKMEN HANIMLAR LOKALİ ÜYELERİ VE PERSONELİNİN SAHNELEDİĞİ ANADOLU’YU ANADOLU YAPAN KAHRAMAN TÜRK KADINLARI ADLI TİYATRO GÖSTERİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

kahraman_kadinlar_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi, tarihe adını altın harflerle yazdıran Kahraman Türk Kadınlarını unutmadı, unutturmadı.

Kurtuluş Savaşı’nda “Yavrularım anasız yaşar ama vatansız yaşayamaz” diyerek cepheden cepheye koşan Nene Hatun, Türkiye’nin ilk kadın Jandarma Komutanı iken Şırnak’ta şehit olan Yarbay Songül Yakut ile Hazreti Peygamberimiz’in (s.a.v) kızı Hz. Fatma’nın yaşamlarının anlatıldığıbir tiyatro gösterisi sergilendi.        

Kuşcağız Aile Yaşam Drama Grubu ve Hanımlar Lokali üyelerinin sahnelediği tiyatro oyunu büyük alkış alırken, üye kadınlar tarafından filme çekilen  “Anladım ki kadın olmak” adlı kısa film gösterisi de ilgiyle izlendi.

KADINLARIN GÜCÜ

 Kadın temalı şiirlerin okunduğu etkinlikte Handan Karakuş’un yazdığı;“Biz kadınlar istersek eğer, küçücük bir maviden, kocaman bir gökyüzü yapabiliriz mesela… ya da minicik bir sarıdan sımsıcak bir güneş oluşturabiliriz” adlı şiiri büyük beğeni topladı.

Etkinlikte keyifli bir gün geçiren kadınlar, Türk Sanat Müziği hocalarından Özge Mermer’in seslendirdiği şarkılara da eşlik ettiler. Programın sonunda Kuşcağız Hanımlar Lokali’nde verilen drama, diksiyon, İngilizce ve bilgisayar kursuna katılan üyelere katılım belgeleri törenle verildi.

DİKMEN HANIMLAR LOKALİ ÜYELERİNDEN ANLAMLI OYUN

        Anadolu’yu Anadolu yapan kahraman Türk kadınlarını anlatan bir başka oyunu da Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda Dikmen Hanımlar Lokali üyeleri ve personeli sahneledi.

        Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz’ın da izlediği tiyatro oyununu Drama Öğretmeni Elif Özer’in yazıp yönetirken, Afşin Karakayış, Derya Aksu ve Muzaffer Topal’ın müzikleriyle katkı sunduğu oyuna yoğun ilgi gösteren Başkentliler duygu dolu anlar yaşadı. Oyun sonunda ellerinde Türk bayraklarıyla sahneye çıkan oyuncular büyük alkış aldı.

  • KAHRAMAN KADINLAR UNUTULMADI
  • KAHRAMAN KADINLAR UNUTULMADI
  • KAHRAMAN KADINLAR UNUTULMADI
  • KAHRAMAN KADINLAR UNUTULMADI
  • KAHRAMAN KADINLAR UNUTULMADI