İmrahor Vadisinde Alt Yapı Çalışmaları Başladı

0 671

İmrahor Vadisinde ön hazır çalışmaları başladı. Öncelikle dere yatağı ıslah edilecek daha sonra alt yapı çalışmaları başlayacak. 2016 yazında dere yatağının ıslah çalışmaları ve alt yapı çalışmaları hızlı bir şekilde bitirilip imarlı alanlara inşaat izinleri verilmeye başlayacak.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İmrahor Vadisi üzerinde yapılması planlanan Ankara Boğazı Projesi’nin planının Meclis’ten geçtiğini açıkladı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, 2016 yılında yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi. Yapılacak olan yatırımları sıralayan Gökçek, ilk olarak Ankapark’ın tamamlanacağını, çalışmaların yüzde 70 seviyelerinde olduğunu açıkladı. Gökçek ikinci yatırım olarak İnanç ve Tarih Müzesi’ndeki çalışmaları anlattı.

 

imrahor_vadi_01
imrahor_vadi_02
imrahor_vadi_03

GÖKÇEK’TEN ANKARA BOĞAZI MÜJDESİ
Gökçek, İmrahor Vadisi üzerinde yapılması planlanan Ankara Boğazı Projesi’nin planının Meclis’ten geçtiğini belirten Gökçek, “Bu yıl itibari ile inşallah bu projemize başlıyoruz. Özellikle projenin sadece kanal kısmını Ankara Büyükşehir Belediyesi yapacağı için, vatandaşlar kendi konutlarını yapacağı için çok süratli yürüyecek bir proje olacak. Kanalın kenarlarında 2 katlı iş merkezleri bulunacak. Arka kısımlarda ise evler olacak. Bol miktarda yeşil alan olacak” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.