Eymir Gölü’nü ODTÜ’den alacağız

0 497

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, katıldığı canlı yayın programında “Başkent Gaz”dan, “Vatandaşlardan toplanan asfalt parası”na, ‘Eymir Gölü”nden ‘Mogan Gölü’nün temizliğine” kadar gündemdeki birçok konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“MOGAN’A CAN SUYU VERDİK”

Bir izleyiciden gelen soru üzerine konuşan Başkan Gökçek, Mogan Gölü’nde yetkiyi almak için çok büyük çaba sarf ettiğini belirtirken, bu sorumluluğun kendilerine verilmediğini söyledi.

Mogan Gölü’nün yüzülebilir bir haldeyken bataklık haline geldiğini ifade eden Gökçek “Gölde su kalmadı. Büyükşehir Belediyesi olarak, Kesikköprü’den gelen suyu Mogan’a verdik ve Mogan’ın su seviyesini yükselttik. Biz o suyu vermesek göl temelli kurumuştu” dedi.

“MOGAN’IN DİP ÇAMURU TEMİZLENECEK”

Mogan Gölü kenarına Mogan Park’ı yaptıklarını ve bu sayeden gölün kurtarıldığını ifade eden Gökçek “Esas kurtuluş dip çamurunun temizlenmesiyle olacak. Şu anda bu senenin bütçesine konuldu ve bunun ihalesi de yapılarak o çamur da temizlenecek. Bunu biz yaptık” diye konuştu.

“EYMİR’İ DE KURTARACAĞIZ”

Eymir Gölü’nün alacaklarını söyleyen Gökçek “Eymir Gölü’nü ODTÜ’nün elinden alacağız. Çünkü bakamıyorlar. Eymir de şu an aynı şekilde elden çıkmış durumda. Eymir’i de alacağız, Eymir’i de kurtaracağız. Onun devamına da boğaz yapacağız” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.