Elmadağ Kayak Merkezi yolunu kapattı

0 867

ANKARA (İHA) – Yakupabdal köylüleri, evlerinin yıkılacağı iddiasıyla Elmadağ Kayak Merkezi yolunu trafiğe kapattı.
Elmadağ Kayak Merkezi yolu ile çevreyolu kavşağında sabah saatlerinde toplanan Yakupabdal köylüleri, İşgalci değil hak sahibiyiz, İmar bizim hakkımız söke söke alırız şeklinde sloganlar atarak, yolu trafiğe kapattı. Araba lastikleri yakan köylüler, araç geçişlerine izin vermedi. Sabah işlerine gitmek isteyen ve eylem nedeniyle yolda kalan çok sayıda vatandaş ile köylüler arasında tartışmalar yaşandı. Grup adına yapılan açıklamada 1 ay önce mahallede 12 evin yıkıldığı belirtilerek, 38 evin daha
yıkılmak istendiği ileri sürüldü. Yıkım değil imar istenildiği vurgulanan açıklamada, “Bu çağda Ankarada foseptik çukuru kullanıyoruz. Mahallemizin altyapı sorunlarının çözülmesini istiyoruz. Toprak yol değil asfalt yol istiyoruz” denildi. Yıkımın çözüm olmadığını dile getiren Yakupabdal köylüleri, insanca bir yaşam ve yaşanılabilir bir kent istediklerini söyledi.
Yapılan açıklamanın ardından jandarma ekipleri köylüleri dağılmaları konusunda uyardı. Yapılan uyarılara rağmen köylülerin eylemi devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.