“DRAMA AKADEMİ” KURSUNA YOĞUN İLGİ

0 280

width=”600″ height=”400″ />

“DRAMA AKADEMİ” KURSUNA YOĞUN İLGİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKENT TİYATROLARI BÜNYESİNDE AÇILAN “DRAMA AKADEMİ” KURSUNDA, 2017-2018 SEZONUNDA  380 SANATÇI ADAYINA EĞİTİM VERİLECEK

BAŞKENT TİYATROLARI GENEL SANAT YÖNETMENİ İKİLER:

“KURSA YOĞUN TALEP NEDENİYLE, 260 CİVARINDA OLAN KURSİYER KAPASİTEMİZİ, BU YIL 380’E ÇIKARDIK”

         drama_akademi_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, yeni sezonda iddialı yapımlarla perdelerini açarken, oyunculuk kurslarına gösterilen ilgi nedeniyle de kursiyer sayısında rekora koşuyor.

        Başkent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Tahir İkiler, 2017-2018 tiyatro sezonunda, Başkentlilere birbirinden güzel oyunlar sergileyeceklerini ifade ederken, oyunculuk kurslarıyla da yeni yeteneklere eğitim imkanı tanındığını söyledi.

          Kendi yetiştirdiği öğrencileriyle 23 yıldır perdesini açık tutan Başkent Tiyatrosu’nun, bir çok şehir tiyatrosuna örnek olarak yoluna devam ettiğini belirten İkiler, 6-15 yaş aralığındaki çocukların eğitim aldığı “Drama Akademi” kurslarına, bu yıl yoğun başvuru olduğunu söyledi. İkiler, “Kurslarımızdan, tiyatro sanatına meraklı olan, mümkün olduğunca çok çocuğumuzun eğitim almasını sağlamaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl 12 sınıfla toplam 260 öğrenciye eğitim verdik. Bu yıl gelen yoğun talep üzerine, sınıf sayımızı 18’e, öğrenci kapasitemizi de 380’e çıkardık” dedi.

         Drama Akademi kurslarında, oyuncu adaylarının  2 yıl süreyle eğitim aldığını ifade eden İkiler, “Öğrencilerimizden her yıl en az 80’ini mezun ederek, tiyatromuz bünyesindeki oyunlarda görev almasını sağlıyoruz” dedi.

         Başkent Tiyatroları’nın, 17 yaş üzeri tiyatroseverler için de “Tiyatro ve  Kamera Arkası Oyunculuk kursları açtığını kaydeden İkiler, farklı yaş gruplarında açılan kurslarda eğitimlerini tamamlayan bir çok yetenekli oyuncunun da tiyatronun profesyonel  kadrosunda görev aldığını kaydetti.

  • "DRAMA AKADEMİ" KURSUNA YOĞUN İLGİ
  • "DRAMA AKADEMİ" KURSUNA YOĞUN İLGİ
  • "DRAMA AKADEMİ" KURSUNA YOĞUN İLGİ
  • "DRAMA AKADEMİ" KURSUNA YOĞUN İLGİ