DİKMEN VADİSİ’NDE SAKURA ŞENLİĞİ

0 281

DİKMEN VADİSİ’NDE SAKURA ŞENLİĞİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMI GERÇEKLEŞTİRİLEN DİKMEN VADİSİ REKREASYON ALANINI SÜSLEYEN JAPON KİRAZ AĞAÇLARI (SAKURA) AÇAN ÇİÇEKLERİYLE GÖRSEL BİR ŞÖLEN SUNUYOR

BAHARIN MÜJDECİSİ SAKURALARIN OLUŞTURDUĞU KORİDORDA MASALSI BİR GÖRÜNÜME KAVUŞAN DİKMEN VADİSİ,  DOĞA MERAKLISI BAŞKENTLİLERİN DE ADETA AKININA UĞRUYOR  

         dikmen_sakura_330.jpgBaşkent’in orta yerinde yüzlerce çeşit çiçek ve bitki örtüsüyle dört mevsim masalsı bir görünüme bürünen Dikmen Vadisi, baharın gelişini Japon Kiraz ağaçlarının (Sakura) açan çiçekleriyle selamlıyor. 

Japon Kültürü’nde yeniden doğuşun, ilkbaharın gelişinin müjdecisi olarak nitelendirilen Sakura ağaçlarının (Japon Kirazı) çiçek açmasıyla muhteşem bir güzelliğe bürünen Dikmen Vadisi, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da kısa süren bu güzelliğe tanıklık etmek isteyen Başkentlilerin adeta akınına uğruyor.

MASALSI VADİYE EVLİ ÇİFTLER VE MEZUNLAR AKIN EDİYOR 

Baharın coşkusunu Başkent’in dört bir tarafındaki parklarda ve rekreasyon alanlarında eşsiz güzellikler içinde karşılayan Başkentliler; Dikmen Vadisi’nde de pembe ve beyaz çiçek açan Sakura ağaçlarının büyülü atmosferinin altında yürüyüş yapmanın, fotoğraf çektirmenin keyfini yaşıyorlar.

         Son günlerde özellikle öğrencilerin mezuniyet, evli çiftlerin de en özel anlarının kayda geçirildiği fotoğraflara ev sahipliği yapan Dikmen Vadisi’ndeki Sakura ağaçları, profesyonel fotoğrafçıların da uğrak yeri.

          Rengarenk görüntüsüyle adeta masalsı bir vadiye dönüşen Dikmen Vadisi, kitap okuyan, müzik dinleyen, bisiklete binen, şehrin yorgunluğunu atan Başkentlilerin de en sevdiği mekanlar arasında yer alıyor.

  • DİKMEN VADİSİ’NDE SAKURA ŞENLİĞİ
  • DİKMEN VADİSİ’NDE SAKURA ŞENLİĞİ
  • DİKMEN VADİSİ’NDE SAKURA ŞENLİĞİ
  • DİKMEN VADİSİ’NDE SAKURA ŞENLİĞİ