Cumhuriyet, Meşaleli Yürüyüş ve Konserle Kutlanacak

0 228

Çankaya Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yönelik bir dizi etkinlik düzenledi. 29 Ekim günü saat 18.00’de başlayacak meşaleli yürüyüşün ardından Anıtpark’ta sevilen sanatçı Candan Erçetin konseri gerçekleşecek.

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 94. Yılını düzenlediği etkinliklerle kutlayacak. Bahçelievler 7. Cadde’nin Milli Kütüphane tarafında saat 18.00’de başlayacak ve cadde boyunca sürecek meşaleli yürüyüşün ardından Anıtpark’ta Candan Erçetin konseri gerçekleşecek.

Cumhuriyet Bayramı ile aynı gün 1. Derece Sit alanı olan ve gerekli izinler alınarak aslına uygun olarak yenilenen Anıtpark açılışı da yapılacak. Çankayalıları Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birlikte yaşama çağrısında bulunan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Bu ülkenin birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı var. Bu ülkenin Cumhuriyetle, demokrasiyle, evrensel insan hak ve özgürlükleriyle yönetilmesi için mücadele veriyoruz. Biz milletin egemenliğine inanıyoruz. Biz bu ülkenin her karışında, barışın ve kardeşliğin tesis edilmesini savunuyoruz. Cumhuriyetimizin 94. Yılında, cumhuriyetimizi yaşatma inancıyla ellerimizde meşalelerle Ata’mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir’in yanı başındaki Anıtpark’a yürüyeceğiz. Yüreğinde Atatürk sevgisi, cumhuriyet sevgisi olan her vatandaşımızı bu yürüyüşe ve Cumhuriyet Bayramı konserine davet ediyorum” dedi.