Ankaradan Haberler

ÇOCUKLARA TÜKETİCİ BİLİNCİ AŞILAYAN YARIŞMA

ÇOCUKLARA TÜKETİCİ BİLİNCİ AŞILAYAN YARIŞMA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TİCARET BAKANLIĞI İŞBİRLİĞİNDE ÇOCUKLARA YÖNELİK “TÜKETİCİ VE TÜKETİM” KONULU RESİM YARIŞMASI DÜZENLİYOR

ORTAOKULLAR ARASI ÖDÜLLÜ RESİM YARIŞMASI İÇİN 15 ŞUBAT TARİHİNE KADAR BAŞVURU YAPILABİLECEK

         tuketici_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, tüketici hakları konusunda toplumu bilinçlendirmeye yönelik önemli çalışmalara imza atıyor.

          Bilinçli tüketim alışkanlığının çocuk yaşlarda edinilmesi için sosyal projelere ağırlık veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ticaret Bakanlığı işbirliğinde Tüketici ve Tüketim” konulu ödüllü yarışma düzenliyor.

GELENEKSEL YARIŞMA

          Türkiye genelinde resmi ve özel okullarda öğrenim gören ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışma için son başvuru tarihi 15 Şubat 2019.

         Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün http://tuketici.ticaret.gov.tr/, https://www.facebook.com/etuketici/ ve https://twitter.com/etuketiciadresinden de başvuru yapılabilecek.

TÜKETİM VE TÜKETİCİ FARKINDALIĞI

         Öğrenim çağındaki çocukların ve gençlerin sanatsal faaliyetlere katılımını artırarak, sanatsal çalışmalar yapmalarının önünü açacak yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller de verilecek.

         Geçtiğimiz yıl Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın yarışmaya Ankara’dan katılan ve ödül alan öğrencilere ödül verdiği yarışmada; dizüstü bilgisayardan akıllı telefonlara ödüller dağıtılacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı