ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİNİN FOTOĞRAFÇILIK MERAKI…

0 162

06 Şubat 2020, Perşembe

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 25. DÖNEM ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ FOTOĞRAFIN BÜYÜLÜ DÜNYASI İLE TANIŞTI

-ÇOCUK MECLİSİ ÜYELERİ, ANKARA ÜNİVERSİTESİ’NİN BAŞLATTIĞI ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ PROGRAMLARINA KATILDI

       Ankara Büyükşehir Belediyesi 25. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, Ankara Üniversitesi’nin düzenlediği “Fotoğrafın Büyüsü Bilim Okulu’’ programına katıldı.

       Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Oğuzhan Burak’ın yürüttüğü programa katılan Çocuk Meclisi üyeleri; dijital teknolojiden biraz uzaklaşarak analog fotoğraf çekim tekniklerini öğrenerek, karanlık oda ile tanıştı.

UYGULAMALI EĞİTİM

       Çocukların bilimsel ve teknik çalışmalara katılarak takip etmelerinin amaçlandığı Çocuk Üniversitesi programları yoğun ilgi görüyor.

       Farklı eğitim modellerini uygulamalı olarak tecrübe eden, bilim insanlarıyla ve eğitimcilerle tanışan Çocuk Meclisi üyeleri, diğer alanlarda açılacak sertifikalı atölye çalışmalarına Mart ve Nisan ayında da devam edecek.

       Çocuk Meclisi Basın Yayın Komisyonu Birinci Sözcüsü Umay Doğa Doğruer, “İletişim Fakültesi Çocuk Üniversitesi Fotoğraf Atölyesi’nde vesikalık fotoğrafların nasıl çekildiğini, eski fotoğrafların nasıl düzenlendiğini teknikleriyle öğrenmiş olduk’’ derken, Basın Yayın Çocuk Komisyonu üyesi Eda Üstün, “Bu yaşta hem üniversite ortamını gördük hem de fotoğraf makinasının bölümlerini öğrendik. Kendi fotoğraflarımızı çektik” diye konuştu.

       Çocuk Meclisi 25. Dönem Bilim Teknoloji Komisyonu Başkanı Hüseyin Mehmet Eğri ise analog fotoğraf makinasından nasıl fotoğraf çıkarıldığını ve karanlık oda tekniklerini öğrendiklerini anlattı.