CELAL BAYAR BULVARI’NDA ASFALT ÇALIŞMASI

0 295

CELAL BAYAR BULVARI’NDA ASFALT ÇALIŞMASI

BAŞKENT MERKEZDE BAŞLATILAN ASFALT SEFERBERLİĞİ OKULLAR AÇILMADAN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞILARAK TAMAMLANACAK

CELAL BAYAR BULVARI’NIN KAZIM KARABEKİR CADDESİ KESİŞİMİ İLE CEBECİ’DEKİ TIP FAKÜLTESİ CADDESİ ARASINDA KALAN 8,5 KİLOMETRELİK YOL BOYUNCA YAPILAN ASFAT SERİMİNİN PAZAR GÜNÜ BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SADECE YAZ AYLARINDA ANKARA GENELİNDE 3 MİLYON TON ASFALT SERİMİ GERÇEKLEŞTİREREK, BİR REKORA DAHA İMZA ATTI

         celal_bayar_asfalt_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, Başkent merkezde başlattığı asfalt seferberliği çalışmalarını, okullar açılmadan tamamlamak için gece gündüz çalışıyor.

Sadece yaz aylarında Ankara geneline 3 milyon ton asfalt serimi gerçekleştirerek bir rekora imza atan Büyükşehir Belediyesi, Ankara merkezdeki asfalt seferberliği kapsamında; Celal Bayar Bulvarı’nda da yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor.

         Celal Bayar Bulvarı’nın Kazım Karabekir Caddesi kesişimi ile Tıp Fakültesi Caddesi kesişimine kadar olan 8,5 kilometrelik yol bölümü boyunca asfalt serimi gerçekleştirecek olan Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Pazar günü bitirilmesi hedeflenen yoğun bir çalışma sürdürüyor.

Sözkonusu yol bölümünde asfalt kazı çalışması ve modifiye asfalt serimi gerçekleştirecek olan ekipler, çalışmaların ardından da yol çizgisini çekerek, yepyeni asfaltı ve sürüş keyfiyle birlikte Başkentlilere “merhaba” diyecek.

Çalışmaların sürdüğü yol bölümünün Dikimevi istikametinde tek yönlü olarak asfalt çalışmasının sürdüğünü, her iki yönünde kazı çalışmalarının tamamlandığını kaydeden yetkililer, “Gidiş-geliş toplam 6 şeritlik yolun her iki yönünü de Pazar gününe kadar yepyeni asfalta kavuşturmak için gece gündüz çalışıyoruz” dediler.

Yetkililer ayrıca yolun, çalışmalar süresince dönüşümlü olarak trafiğe kapatılacağı bilgisini de verdiler.

  • CELAL BAYAR BULVARI'NDA ASFALT ÇALIŞMASI
  • CELAL BAYAR BULVARI'NDA ASFALT ÇALIŞMASI
  • CELAL BAYAR BULVARI'NDA ASFALT ÇALIŞMASI
  • CELAL BAYAR BULVARI'NDA ASFALT ÇALIŞMASI