Çankaya’da kalkınma hamlesi

0 881

Çankaya Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığa destek olarak, köy ve kenti kalkındırma çalışmaları kapsamında oluşturduğu “Kent ve Tarım Danışma Kurulu” 5. toplantısını gerçekleştirdi.

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık başkanlığında toplanan kurula, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı ve CHP Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP Çankaya İlçe Başkanı Gökalp Cudi Çalışkan, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çolak, Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Atasoy, ODTÜ Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Gökmen, ODTÜ Biyoloji Bölüm Başkanı Musa Doğan, A.O.Ç. Müdürü Ömer Bülent Arslan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Daire Başkanı Ziya Çavdar, Çankaya Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Bürokratları ile çok sayıda akademisyen ve köy muhtarı katıldı.

Toplantıda, Bala’dan Çankaya’ya bağlanan Kömürcü, Evciler, Karahasanlı, Akarlar, Yaylaköy, Çavuşlu ve Tekkeköy ile Yakupabdal, Karataş, Yeşilkent’e yönelik planlanan kalkınma projesi ile ilgili gelişmeler ve sistemin kurulmasına ilişkin yapılacaklar masaya yatırıldı.

Çok geniş bir alan

Toplantıda konuşan Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, çok geniş bir alanı, çok geniş bir sektörü organize etmeye çalışıyoruz diyerek; “Bir kalkınma planı bu aslında. En azından Orta Anadolu’yu kapsayacak bir genel kalkınma projesi olarak düşünüyorum” ifadelerinde bulundu.

A.O.Ç. Müdürü Ömer Bülent Arslan’ın Atatürk’ün kurduğu Atatürk Orman Çiftliği hakkında önemli bilgiler vererek toplantıda İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarım Daire Başkanı Ziya Çavdar da İzmir’de yürüttükleri uygulamalardan söz ederek, bilgi paylaşımında bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.