BÜYÜKŞEHİR’E EMANET ÇOCUKLAR PİKNİKTE

BÜYÜKŞEHİR’E EMANET ÇOCUKLAR PİKNİKTE

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “YEMEKTE BALIK, YAŞAM BOYU SAĞLIK” ETKİNLİĞİNİN İKİNCİSİNİ DÜZENLEDİ

-BALIK-EKMEK PİKNİĞİNİN KONUKLARI BU KEZ, BÜYÜKŞEHİR ÇOCUK EVLERİNDE KALAN MİNİKLER OLDU

        cocuklae_piknik_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, “Yemekte balık, yaşam boyu sağlık” sloganıyla başlattığı balık pikniğinin ikincisi, bu kez Büyükşehir Çocuk Evleri’nde kalan minikler için düzenlendi.

         Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanlığı, çocukların erken yaşta kemiklerinin gelişimini hızlandırarak, farkındalığı artırmak ve balık yeme alışkanlığını kazandırmak amacıyla “balık pikniklerini” sürdürüyor.

SOSYAL SORUMLULUK

         Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiği piknik etkinliği, Mavi Göl mesire alanında gerçekleştirildi. Piknikte balıklar, Türkiye Aşçılar Federasyonu ile Başkent Aşçılar ve Turizm Birliği Derneği uzman aşçıları tarafından pişirildi.

GÜN BOYU OYUN VE BALIK-EKMEK KEYFİ

         Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu’nun da katıldığı piknikte, Büyükşehir Çocuk Evleri’nde kalan çocuklar, balık-ekmeklerini güle oynaya yedi.

         Büyükşehir Belediyesi’nin hediye ettiği toplarla bol bol futbol oynayan minikler, hem balık yeme alışkanlığı kazandı hem de keyifli bir gün geçirdi.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.