BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİTLERE VEFA

0 225

BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİTLERE VEFA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VATAN UĞRUNA GÖZLERİNİ KIRPMADAN CANLARINI FEDA EDEN ŞEHİTLERİN MEZARLARINI TEMİZLEDİ

CEBECİ ŞEHİTLİĞİ’NDEKİ 10 ADADAN OLUŞAN 969 ŞEHİT KABRİ İLE BİRLİKTE YÜRÜYÜŞ YOLLARI VE ANITLAR YIKANDI

         sehitlere_vefa_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, Cebeci Şehitliği’ndeki 969 şehidin kabrini temizledi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlere vefa görevini yerine getiriyor.  Şehitlerin emaneti olan ailelerini bir gün olsun yalnız bırakmayan Ankara Büyükşehir Belediyesi,  Cebeci Şehitliği’ndeki 10 adadan oluşan 969 şehidin kabrini de yıkayarak, şehitlere yakışır temizliğe kavuşturdu.

ŞEHİT MEZARLARINA SAYGI

    Kış aylarında yağan yağmur sonrası oluşan çamur ve tozları temizleyen Büyükşehir ekipleri, mezarlıktaki anıtları ve yürüyüş yollarını da yıkadı.

Yıkama aracı eşliğinde özenli bir şekilde yapılan temizlik çalışmaları kapsamında, şehitlerin kabirleri de büyük bir itinayla temizlendi. Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri, çalışmaların rutin olarak sürdürüldüğünü kaydederek, “Temizlik çalışmalarımız kapsamında; Başkent’in dört bir tarafında yolları, caddeleri, kaldırımları, köprüleri, korkulukları, meydanları, anıtları, turistik alanları ve benzeri pek çok yeri temizleyip, duruluyoruz. Bunun yanında da saygıyla ve dualarla yad ettiğimiz şehitliklerimiz başta olmak üzere, mezarlık alanlarda da temizlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız yıl boyu, yaz-kış sürüyor” bilgisini verdiler.

 

  • BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİTLERE VEFA
  • BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİTLERE VEFA
  • BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİTLERE VEFA
  • BÜYÜKŞEHİR’DEN ŞEHİTLERE VEFA