BÜYÜKŞEHİR’DEN KALDIRIMLARA BAKIM VE ONARIM

0 273

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENT ESTETİĞİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI, YAKLAŞAN KIŞ AYLARI ÖNCESİNDE KALDIRIM BAKIM, ONARIM VE YENİLEME ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

        kaldirim_bakim_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan kış ayları öncesinde kent genelinde kaldırım bakım,  onarım ve yenileme çalışmalarını hızlandırdı.

        Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Kent Bakım ve Onarım Şubesi ekipleri, Ankara’nın merkez ve cevre ilçelerinde vatandaşlardan gelen talep ve bakım onarım programı kapsamında kaldırımlarda yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

         Kentleşme ve yol çalışmaları nedeniyle zaman zaman yıpranan bazalt kaldırımlardan eksilen veya yıpranan taşların tamamlanmasına çalışıldığını belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı yetkilileri, ancak özel makinesi ile kaldırılabildiği için bazalt kaldırımda yedi ekiple onarım ve bakımın çalışması yapılabildiğini söylediler.

      Büyükşehir yetkilileri, ALO 153’e ulaşan talepler doğrultusunda, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlere öncelik verilerek, 50 bin metrekare bazalt kaldırım yapılacağını kaydettiler.

      Yetkililer, aynı onarım projesi kapsamında “New Jersey” tipi bariyer onarımlarının da gerçekleştirileceğini ifade ettiler