Ankaradan Haberler

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM’ ETKİNLİĞİ…

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM’ ETKİNLİĞİ…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, “10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI” KAPSAMINDA “ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ” SLOGANIYLA 14 MAYIS’TA GENÇLİK PARKI KÜLTÜR MERKEZİ’NDE BİR ETKİNLİK PROGRAMI DÜZENLİYOR

-HALK OYUNLARI, İŞARET DİLİ, MEHTER TAKIMI VE DANS GÖSTERİLERİ İLE EĞLENME İMKANI BULACAK OLAN ENGELLİ VATANDAŞLARDAN, ENGELLİ HİZMET MERKEZİ ÜYESİ 8 KİŞİYE AKÜLÜ VE MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE EDİLECEK

-ENGELLİ VATANDAŞLAR ÜCRETSİZ EGO OTOBÜSLERİYLE TAŞINACAK

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” kapsamında engelli vatandaşlar için eğlence dolu bir etkinlik hazırladı.

         engeller_330.jpgHayata geçirdiği örnek projelerle engelli vatandaşların her zaman yanında olan Büyükşehir Belediyesi, 14 Mayıs Salı günü Gençlik Parkı Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” programı ile birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

ETKİNLİĞE TÜM BAŞKENTLİLER DAVETLİ

         Gençlik Parkı Kültür Merkezi Necip Fazıl Salonu’nda saat 14.00’da gerçekleşecek olan etkinlik, Mehter Takımı gösterisiyle başlayacak.

         7’den 70’e tüm Başkentlilerin davetli olduğu etkinlikte; Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi ve Elvankent Aile Yaşam Merkezi Engelli Lokalleri üyelerinin halk oyunları, işaret dili ve dans gösterileri yer alacak.

AKÜLÜ VE MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE HEDİYE EDİLECEK

            Engelliler Hizmet Merkezi’ne kayıtlı olan ihtiyaç sahibi engelli üyelere yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla yıl boyu akülü ve manuel tekerlekli sandalye yardımı yapan Büyükşehir Belediyesi, Engelliler Haftası programı nedeniyle 8 engelli üyeye daha akülü ve manuel tekerlekli sandalye dağıtımı gerçekleştirecek.

ETKİNLİK İÇİN EGO OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ OLACAK

         Büyükşehir Belediyesi, eğlence programına katılmak isteyen vatandaşlar için 14 Mayıs günü saat 12.30’da şu üç noktadan ücretsiz asansörlü otobüs servis hizmeti verecek:

Sincan Harikalar Diyarı Engelliler Merkezi

Elvankent Aile Yaşam Merkezi

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı