BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRE İLÇELERE BİR DESTEK DAHA

0 241

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRE İLÇELERE BİR DESTEK DAHA

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ’NDE, HAFRİYAT GELİRLERİNE İLİŞKİN ÇEVRE İLÇELERİNE DESTEK NİTELİĞİNDE BİR KARARA İMZA ATILDI

BAŞKENT’TEKİ TOPLAM 11 İLÇEDEKİ HAFRİYATLA İLGİLİ TÜM İŞLEMLER, HAFRİYATLARIN ÇIKTIĞI İLÇE BELEDİYELERİNE DEVREDİLDİ

YETKİ DEVRİ YAPILAN ÇEVRE İLÇELER:

“KIZILCAHAMAM, HAYMANA, BEYPAZARI, AYAŞ, ŞEREFLİKOÇHİSAR, KALECİK, ÇAMLIDERE, GÜDÜL, NALLIHAN, EVREN VE BALA”

        cevre_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevre ilçe belediyelerine destek niteliğinde bir çalışmaya imza attı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla, Başkent’teki toplam 11 çevre ilçede çıkan hafriyatla ilgili tüm işlemler, hafriyatın çıktığı ilçe belediyelerine devredildi.

         Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan hafriyat işlemleri bundan sonra belirlenen 11 ilçe belediyesinin denetimi ve yetkisinde olacak.

HAFRİYAT GELİRLERİ İLÇE BELEDİYELERİNE AKTARILACAK

         Karar kapsamında; “Kızılcahamam, Haymana, Beypazarı, Ayaş, Şereflikoçhisar, Kalecik, Çamlıdere, Güdül, Nallıhan, Evren ve Bala” ilçeleri, çıkan hafriyat toprağı, inşaat ve yıkıntı atıklarının bertaraf işlemleri, depolama sahalarının belirlenmesi ve işletilmesini de üstlenecek.

Devir kapsamında ayrıca konuyla ilgili şikayetleri değerlendirme, planlı/plansız denetimleri gerçekleştirme ve ihlal durumunda ise idari yaptırım uygulayabilme yetkileri de yine bu 11 ilçe belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

         Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan yetkililer, devir işleminin sadece sayılı ilçelerde uygulanacağının altını çizerek, “Bunun dışındaki tüm ilçelerde yetki yine Büyükşehir Belediyesi’nde. Sadece 11 ilçede yetki devri var. Bu sayede hem çevre ilçe belediyelerine katkı vermiş olacağız, hem de Büyükşehir Belediyesi’nin iş yükünde bir rahatlama sağlayacağız” bilgisini verdiler. 

  • BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRE İLÇELERE BİR DESTEK DAHA
  • BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇEVRE İLÇELERE BİR DESTEK DAHA