Ankaradan Haberler

BÜYÜKŞEHİR YENİ NESİLLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR…

BÜYÜKŞEHİR YENİ NESİLLERİ GELECEĞE HAZIRLIYOR…

BAŞKENTLİ ÇOCUKLARA “ROBOTİK KODLAMA” EĞİTİMİ…

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANFA A.Ş. İLE ALTINDAĞ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE ALTINDAĞ’DAKİ OKULLARDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE “ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ” VERİLECEK

-ANFA GENEL MÜDÜRÜ ORHAN KAYA:

“BU ÜLKENİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

         robotik_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANFA Genel Müdürlüğü ile Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Robotik Kodlama Eğitim Protokolü” imzalandı.

         Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken ANFA A.Ş. çocuklara yönelik projelerine bir yenisini daha ekleyerek, yeni nesillerin gelişen teknolojiyi daha yakından tanımalarını ve geleceğe bilimin ışığında yürümelerini sağlıyor. Bu kapsamda Altındağ ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokolle, Altındağ’da eğitim gören öğrenciler arasından belirlenen 150 öğrenci ve 30 öğretmene, “Robotik Kodlama Eğitimi” verilecek.

GELECEĞE YATIRIM

ANFA Genel Müdürü Orhan Kaya, Başkent’te yaşayan çocuklara bilimi sevdirmek için özel projeler ürettiklerini belirterek, “Bu ülkenin ve dünyanın geleceği olan çocuklarımıza çok ciddi yatırımlar yapmayı planlıyoruz” dedi.

         ANFA bünyesinde faaliyet gösteren Feza Gürsey Bilim Merkezi’ndeki Robotik Kodlama Atölyesi’nde gerçekleştirilecek eğitimlerde; Altındağ İlçesi’ndeki 15 farklı okuldan seçilen toplam 150 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte, “robot, algoritma ve kodlama” konularında belirli periyotlarla hem teorik hem de uygulamalı olarak eğitim alma fırsatı bulacak.

BÜYÜKŞEHİR’DEN BİLİME TAM DESTEK

         Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Zülkarneyn Avcı da Büyükşehir Belediyesi’ne bu desteğinden dolayı teşekkür ederek, “Bu proje Bakanlığımızın gerçekten çok önemsediği, 2023 vizyonu çerçevesinde üzerinde çok hassasiyetle durduğu bir proje” değerlendirmesinde bulundu.

         Mayıs ayına kadar devam edecek Robotik Kodlama Eğitimi kapsamında öğrencilere ihtiyaç duydukları tüm materyalleri Büyükşehir Belediyesi ücretsiz olarak karşılayacak.

          Projenin bir sonraki aşamasında da Robotik Kodlama Eğitimi Altındağ’dan sonra diğer ilçelerde de hayata geçirilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı