BÜYÜKŞEHİR, BAŞARILI ÖĞRENCİLERE TATİL YAPTIRDI

BÜYÜKŞEHİR, BAŞARILI ÖĞRENCİLERE TATİL YAPTIRDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AKÇAY, AKÇAKOCA VE KESİKKÖPRÜ’DEKİ TATİL KAMPLARINDA BU YAZ, OKULLARINDAN TAKDİR VE TEŞEKKÜR ALAN 5 BİN ÖĞRENCİYİ AĞIRLADI

tatil_kamp_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, okullarında takdir ve teşekkür belgesi alan 5 bin öğrenciyi, Altınoluk Akçay, Akçakoca ve Kesikköprü’de bulunan tatil kamplarında, yaz boyunca birer hafta süreyle ücretsiz ağırladı.

Her eğitim-öğretim döneminin başında “Başarı sizden, tatil bizden” diyerek yola çıkan Büyükşehir Belediyesi, okullarında başarılı olan çocuklara karne hediyesi vermeyi de ihmal etmiyor. Eğitim öğretim döneminde öğrencilerin başarılı olması için desteklerini sürdüren Büyükşehir, yaz tatili gelip okulların kapanmasıyla da başarılı olan öğrencileri tatile götürüyor.

Her şey dahil tatil kamplarında, çeşitli etkinliklerin yer aldığı ve otel konforunda hizmet veren tesislerde konaklayan öğrenciler, tarih ve kültür gezilerine, eğlenceli spor aktivitelerine katılıyor.

 ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ZİYARET EDİLİYOR…

Doğası ve tarihi yerlere yakınlığıyla göz dolduran Altınoluk-Akçay Kampı’na katılan öğrenciler her yaz, Çanakkale-Gelibolu’daki şehitlikleri ziyaret ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüs ve rehber eşliğinde Çanakkale Şehitlerini ziyaret eden öğrenciler, bir günü burada geçirerek, rehberlerinden bölgede yaşananları öğrenerek, şehitlere dualar edip manevi bir yolculuğa çıkıyor.

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİ…

Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara dışında hizmet veren bir tesisi de Akçakoca’da bulunuyor. Denizin mavisi ile doğanın yeşilinin buluştuğu bir noktada olan Akçakoca Kampı’na katılan öğrenciler, Fakıllı Mağarası, Ceneviz Kalesi, Aktaş Şelalesi başta olmak üzere, tarihi ve turistik yerleri ziyaret ediyor.

 KESİKKÖPRÜ’DE STRES ATILIYOR…

Büyükşehir Belediyesi’nin, Akçay ve Akçakoca tatil kamplarının yanı sıra Ankara’da bulunan Kesikköprü Kampı da her yaz, başarılı öğrencileri ağırlıyor. Kesikköprü Kampı, bünyesinde barındırdığı aktivite alanlarının çeşitliliği nedeniyle, öğrencilerin ilgisini çekiyor. Kampta, masa tenisi, bilardo, masa futbolu, satranç, futbol, basketbol, voleybol gibi aktivitelere katılabilen konuklar, stres atıyor.              

YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARA DA YIL BOYU TATİL…

Büyükşehir’in tatil kamplarından başarılı öğrenciler yaz aylarında yararlanırken, yaşlı ve engelli vatandaşlar ise bu kamplarda yıl boyu ağırlanıyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.