BAŞKENT’TE TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI

0 245

BAŞKENT’TE TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU’NUN “ESKİMEYEN ŞARKILAR” KONSERİ, BAŞKENTLİLERE UNUTULMAZ BİR AKŞAM YAŞATTI

ŞEF DR. CUMHUR KOCA YÖNETİMİNDEKİ 96 KİŞİDEN OLUŞAN TSM KOROSU, “DUYDUM Kİ UNUTMUŞSUN”, “VEDA BUSESİ”, “ŞİMDİ UZAKLARDASIN” GİBİ DİLLERDEN DÜŞMEYEN ESERLERİ SESLENDİRDİ

KÜLTÜR VE SOSYAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI İHSAN YILMAZ, BAŞKENTLİLERE KONSERLERİN SAYISININ ARTACAĞINI MÜJDELEDİ

        turk_sanat_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Türk Sanat Müziği Korosu’nun “Eskimeyen Şarkılar” konseri, Başkentliler tarafından büyük ilgi gördü.

          Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ve 18-55 yaş aralığında farklı meslek grubundan gönüllü amatörlerden oluşan TSM Korosu’nun seslendirdiği birbirinden güzel eserler, Başkentlileri adeta nostalji yolculuğuna çıkardı.

KONSERE YOĞUN İLGİ

         Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen konseri izlemeye gelen Başkentliler, salonu tıklım tıklım doldurdu.

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Kurtoğlu, Sincan Belediye Melis Üyesi Yasemin Çelik, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Şeker, Sağlık İşleri Daire Başkanı Paşa Enver Baysa, Kırsal Hizmetler ve Mezarlıklar Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu ve BELPA Genel Müdürü Fatih Çelik’in de katıldığı konserde seslendirilen tüm şarkılar hep bir ağızdan söylendi.

BAŞKENT KONSERE DOYACAK

         Alkışların hiç susmadığı konserde konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, Başkentlilere bir de müjde verdi.

         Yılmaz, Ankara’da konser sayılarının daha da artacağını, vatandaşların birbirinden renkli konser ve gösterilere doyacağını söyledi.   

ŞEHİT VE GAZİLER UNUTULMADI

         Kent Orkestrası’nın da eşlik ettiği ve iki bölümden oluşan “Eskimeyen Şarkılar” konseri, Şef Dr. Cumhur Koca yönetimindeki 96 kişilik koro tarafından gerçekleştirildi.

          TSM Korosu’nun seslendirdiği “Çanakkale içinde aynalı çarşı”, “Rumeli Türküsü” ve “Fetih Marşı” türküleri de şehit ve gazilere ithaf edildi.

         14 eserden oluşan konser, “Şimdi uzaklardasın”, “Veda Busesi”, “Duydum ki unutmuşsun” gibi sevilen eserlerle Başkentlilere unutulmaz bir akşam yaşattı. Konser, yoğun istek alan “Bahçevan” şarkısının iki kez seslendirilmesiyle sona erdi.

 

  • BAŞKENT'TE TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI
  • BAŞKENT'TE TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI
  • BAŞKENT'TE TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI