Başkentte Sahte İçki Alarmı…

0 370

Ankara'da sahte içki operasyonunda 20 litreye yakın çeşit çeşit sahte içkiler ele geçirildi. Ankara Mamak'ta gelen ihbarlar üzerinebir kuruyemişçi dükkanı ekipler tarafından takip altına alındı.

Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kaçak ve sahte alkollü içkilerin kaçakçılığını önlemeye yönelik çalışmalar kapsamında, 27.01.2017 Cuma günü Mamak'ta gerçekleştirilen operasyonda, Mamak'ta faaliyet gösteren bir kuruyemiş dükkânında kaçak ve sahte olarak üretimi yapılan alkollü içkilerin satışının yapıldığı bilgisi elde edildi.

Şahsın iş yerinde ve ikametinde yapılan aramalarda toplam 704 şişe alkollü içki ele geçirildi.. S. Y. isimli şahsın alkollü içkileri R. G. isimli şahıstan aldığı belirlenip, alkollü içkileri sakladığı değerlendirilen iki adreste yapılan aramalarda;

1. 259 şişe alkollü içki,
2. 20 litre alkol,
3. 385 adet şişe kapağı,
4. 100 adet sahte olduğu değerlendirilen TAPDK bandrol,
5. 1 adet Kırıkkale marka üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Ordusu Subaylarına mahsus seri numarasının üzeri çizildiğinden net olarak okunamayan 9 mm çapında tabanca,
6. 1 adet şarjör ve şarjöre basılı 7 adet 9 mm. çapında dolu fişek ele geçirildi.

Yakalanan 3 şüpheliden toplam 963 şişe alkollü içki ele geçirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüphelilerden S. Y. serbest bırakılmış, R. G. ve D. Ö. isimli şüpheliler ise tutuklandı.