BAŞKENT’TE KAZI SEZONU 31 EKİM’DE SONA ERİYOR

0 293

BAŞKENT’TE KAZI SEZONU 31 EKİM’DE SONA ERİYOR

-31 EKİM SALI GÜNÜNDEN İTİBAREN, ACİL DURUMLAR VE ARIZALAR DIŞINDA KAZI YAPILAMAYACAK

-KAÇAK KAZILARI ÖNLEMEK İÇİN GEZİCİ EKİPLERLE DENETİMLER SÜRDÜRÜLECEK

 

kazi.jpgBaşkent’te kazı sezonu, 31 Ekim Salı günü sona eriyor. Bu tarihten sonra, yeni kazı sezonu açılıncaya kadar, Başkent’te acil durumlar ve arızalar dışında kazı yapılamayacak.

     Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı AYKOME (Alt Yapı Koordinasyon Merkezi) Genel Kurulu’nda, kazı sezonunun 31 Ekim’de sona ermesi kararlaştırıldı.

     Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Başkent’te yol ve kaldırımların altyapı kurumları tarafından tekrar tekrar kazılıp bozulmasını önlemek için AYKOME’nin, bu kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyon sağladığını belirterek, “İlçe belediyeleri ve ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileriyle yapılan toplantıda, 3 Nisan’da başlayan kazı çalışmalarının 31 Ekim’de sona ermesi kararlaştırıldı” dedi.

     Üçpınar, bu tarihten sonra kazı sezonu açılıncaya kadar,  acil durumlar ve arızalar dışında kazı yapılamayacağını belirterek, gezici ekiplerle denetimler yapılacağını, vatandaşların bu konuda şikayetlerini, Alo 153 No’lu Mavi Masa hattına bildirebileceğini söyledi.

     AYKOME Genel Kurulu’nda ayrıca; kazı sezonuna göre altyapı kurumlarının plan ve programlarını düzenlemesine, emniyet ve trafik tedbirleri alındıktan sonra çalışma yapılmasına, güncel iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına göre çalışma gerçekleştirilmesine karar verildi.

  • BAŞKENT'TE KAZI SEZONU 31 EKİM'DE SONA ERİYOR
  • BAŞKENT'TE KAZI SEZONU 31 EKİM'DE SONA ERİYOR