BAŞKENT’TE ERKEN BAYRAM…

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, CUMHURİYET’İN İLANININ 96. YIL DÖNÜMÜNÜ BAŞKENT’İN DÖRT BİR YANINDA ŞÖLEN HAVASINDA KUTLUYOR

-CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI KAPSAMINDA, 30 AĞUSTOS ZAFER PARKI’NDA “CUMHURİYET ŞENLİĞİ KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ” DÜZENLENDİ

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN DA KATILDIĞI KUTLAMA ETKİNLİKLERİNDE; FOMGET VE OTAĞ TÜRK DÜNYASI MÜZİK VE HALK DANSLARI TOPLULUĞU’NUN GÖSTERİLERİ İLGİYLE İZLENİRKEN, KENT ORKESTRASI İLE SES VER SUS ACAPELLA MÜZİK GRUBUNUN KONSERLERİ BAŞKENTLİLERİ COŞTURDU

         Cumhuriyet’in ilanının 96. yıl dönümü Başkent’in dört bir yanında coşkuyla kutlanıyor. 

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında “Cumhuriyet Şenliği Kültür ve Sanat Etkinlikleri” düzenledi.

30 AĞUSTOS ZAFER PARKI’NDA CUMHURİYET COŞKUSU

         Büyükşehir tarafından yenilenerek Ankaralıların hizmete sunulan 30 Ağustos Zafer Parkı’nda düzenlenen etkinliğe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşi Nursen Yavaş ile katıldı. 

         Başkan Yavaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen şölene, Ankara milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, Büyükşehir bürokratları ve çok sayıda vatandaş yoğun ilgi gösterdi.    

İZMİR MARŞI COŞTURDU

         Büyükşehir Belediyesi FOMGET Halk Dansları Topluluğu ile Otağ Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri ilgiyle izlenirken, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ile Ses Ver Sus Acapella müzik grubunun seslendirdiği şarkılarla Başkentliler unutulmaz anlar yaşadı.

         Cumhuriyet Şenliği’nde iki kez çalınan “İzmir Marşı”na vatandaşlarla birlikte Başkan Yavaş ve eşi Nursen Yavaş da eşlik etti.

ASIL ŞÖLEN 29 EKİM’DE

         Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak hazırlanan program, 29 Ekim Salı günü Büyükşehir Belediyesi’nin dağıtacağı Türk Bayrakları ve meşaleli kortej yürüyüşüyle devam edecek.

          Ankaralılar, saat 20.00’da Bahçelievler 7. Cadde’den Anıtpark’a kadar meşalelerle yürüyecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Çankaya Belediyesi iş birliği ile Anıtpark’ta saat 20.30’da solistliğini Gökhan Özoğuz’un yapacağı Athena grubunun konseriyle sona erecek. 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.