BAŞKENT’TE BAHAR TEMİZLİĞİ

0 252

BAŞKENT’TE BAHAR TEMİZLİĞİ

BAŞKENT MİS GİBİ KOKUYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TERTEMİZ BİR BAŞKENT İÇİN GECE-GÜNDÜZ BULVAR, CADDE VE MEYDANLARI KÖŞE BUCAK YIKAYIP, EV TEMİZLİĞİNDE BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞIYOR

KIŞ AYLARININ SONA ERMESİ VE BAHAR AYLARININ BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ DE KIŞ’TAN KALMA GÖRÜNTÜLERİ BAŞKENT’TEN SİLİYOR

9 ÖZEL ARAÇ VE 21 PERSONELLE ÖZELLİKLE TRAFİĞİN AZ OLDUĞU GECE SAATLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TEMİZLİKLERDE, ANKARA’NIN DÖRT BİR TARAFI PIRIL PIRIL YAPILIYOR

         bahar_temizligi_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’i pırıl pırıl ve tertemiz yapmak için gece gündüz çalışıyor. Ankaralıların sağlıklı ve estetik bir kent ortamında yaşamasını hedefleyen Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri, kış şartlarından çıkan Başkent’i bahar ayları için temizliyor.

         Herkesin pırıl pırıl bir sabaha uyanması için trafiğin az olduğu gece geç saatlerde başlayan temizlik çalışmaları kapsamında, Ankara’nın cadde, bulvar ve meydanları köşe bucak yıkanıyor.

BAHAR TEMİZLİĞİ

         Toplamda 9 araç ve 21 personelle gerçekleştirilen gece çalışmaları, Başkent’teki ortak yaşam alanlarında sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor.

         Cadde ve bulvarlarda vatandaşların yoğun olarak kullandığı otobüs durakları çevreleri, üst geçitler, bariyerler, kaldırımlar ve yollarda ayrı ayrı araçlar ve özel ekipmanlarla gerçekleştirilen bahar temizliği çalışmalarının dışında gün içerisinde de Ankara sokakları özenle temizleniyor.

ARALIKSIZ SÜRECEK

         Gece ayrı gündüz ayrı ekip ve ekipmanlarla sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgi veren yetkililer, kentin insan yoğunluğu fazla olan bölgelerindeki çalışmaların gece geç saatlerde yapıldığının altını çizerek, “Başkentlilerimiz evlerindeyken kentimize ait cadde, bulvar ve meydanları çöplerden arındırıp, yıkayıp, tertemiz bir hale getiriyoruz. Başkentlilerimiz dışarı çıktıklarında da ev temizliğinde bir kentle karşılaşıyorlar” dediler.

         Temizlik çalışmalarının aralıksız sürdürecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri; 3 vakumlu yol süpürme, 1 çöp toplama, 3 tazyikli yıkama, 1 özel donanımlı ozonlu dezenfekte yıkama, 1 bariyer ve yol yıkama aracıyla gece gündüz çalışıyor.

 

  • BAŞKENT’TE BAHAR TEMİZLİĞİ
  • BAŞKENT’TE BAHAR TEMİZLİĞİ
  • BAŞKENT’TE BAHAR TEMİZLİĞİ