Başkente Sokak Ortasında Vicdansızlık !

0 261

Altındağ’ın Örnek Mahallesi Adalıhalil Caddesi'nde, önceki gün sabah saatlerinde yürüyen 73 yaşındaki S.Y., kendisine yaklaşarak çantasını gasbetmeye çalışan P.C (17) ile mücadele etmeye çalıştı. Aldığı darbeler sonucu yere düşen S.Y.'yi tekmeleyen şüpheli, çantayı alamayınca önce olay yerinden uzaklaştı.

Ardından yeniden yaşlı kadının yanına dönen genç kız, S.Y.'ye bir kez daha saldırdı. Yaşlı kadını dakikalarla darbeden şüpheli, uzun uğraşları sonucu içinde 400 lira bulunan çantayı alarak kaçtı. Çevredeki güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde, gasp yaşandığı sırada caddeden geçen bir araç sürücüsünün yoluna kayıtsızca devam ettiği görüldü.

İhbar üzerine olay yerine gelen Ankara Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamerası görüntüleri ve çevrede yaptıkları araştırma sonucu şüpheli P.C.'nin eşkalini tespit etti. Çalışma başlatan ekipler olaydan bir saat sonra P.C.'yi aynı bölgede yakaladı. Gözaltına alınan ve çeşitli suçlardan kaydı bulunduğu öğrenilen P.C., yaşının 18'den küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.