Ankaradan Haberler

BAŞKAN YAVAŞ’A BÜYÜKELÇİLERDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ

BAŞKAN YAVAŞ’A BÜYÜKELÇİLERDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’A BÜYÜKELÇİ ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

-PAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ MUHAMMAD SYRUS SAJJAD QAZİ, HİNDİSTAN BÜYÜKELÇİSİ SANJAY BHATTACHARYYA, BOSNA HERSEK BÜYÜKELÇİSİ BAKİR SADOVİÇ, BAŞKAN YAVAŞ’A YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLEDİ

-BÜYÜKELÇİLERE BAŞKENT’TE HAYATA GEÇİRMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜ PROJELERİ ANLATAN BAŞKAN YAVAŞ:

“KENTLER YAYALARIN OLACAK, ARAÇLARIN DEĞİL” DEDİ

“TURİZMİ CANLANDIRMAK İÇİN TARİHİ ALANLARIMIZI ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ”

“TERMAL TURİZM VE İPEK YOLU TURİZMİNE ÖNCELİK VERECEĞİZ”

“DAHA ÇOK YEŞİL ALAN YAPACAĞIZ”

ziyaretler_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.

Yerli ve yabancı çok sayıda konuğunu makamında ağırlayan Başkan Yavaş’ı son olarak Pakistan Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi, Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya ve Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadoviç ziyaret etti.

“KENTLER YAYALARIN OLACAK, ARAÇLARIN DEĞİL”

 Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Başkan Yavaş’ı ziyaretinde yeni görevinde başarı dileklerini iletti.

Ankara’da kent yaşamı üzerine sohbet eden Büyükelçi Bhattacharyya, Başkan Yavaş’a şehir ile ilgili planlarını da sordu. Başkan Yavaş, konuk büyükelçiye Ankara’yı daha da güzelleştirmek istediğini belirterek, projelerini anlattı:

“Özellikle tarihi alanlarımızı ön plana çıkarıp turizme açmak istiyoruz. Turistler, güzel mekanlar ister. Ne kadar güzelleştirirsek, Ankara’da yaşayanlar da buralardan yararlanacaklar. Özellikle Termal turizmiyle başlamak istiyorum. Ayrıca İpek Yolu Turizmi ile de devam etmek istiyorum. Bunun için gerekli altyapı var. Daha çok yeşil alan, ailelerin yararlanabileceği piknik ve gezinti alanları, toplu taşımaya ağırlık vereceğiz. Özellikle Metro ve Raylı Sistemleri öne çıkaracağız. Ben yapılabileceğine inanıyorum. O zaman kentler yayaların olacak, araçların değil.”

YOGA GÜNÜNE DAVET

Yoganın Türkiye’de de yaygınlaştığını belirten Büyükelçi Bhattacharyya, Başkan Yavaş’ı 21 Haziran’da gerçekleştirilecek “Uluslararası Yoga Günü”ne davet ederek, Hindistan’ın fotoğraflarının yer aldığı bir kitap hediye etti.

Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi’yi de makamında ağırlayan Başkan Yavaş, Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadoviç ile de görüştü.

Büyükelçi Sadoviç, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Saray Bosna Belediyesinin kardeş belediyeler olduğunu söyleyerek “Saray Bosna Belediye Başkanı ile görüştüm. Kendisi size tebrik mesajları iletmiş, uygun bir zamanda sizi ziyaret etmek istiyor” dedi.

 


İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Kapalı