ATA SANAYİ’DE, 42 METRUK YAPIYA DAHA YIKIM KARARI

0 295

ATA SANAYİ’DE, 42 METRUK YAPIYA DAHA YIKIM KARARI

ESKİ SANAYİ BÖLGELERİNDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPAN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, 42 METRUK YAPI HAKKINDA DAHA YIKIM KARARI ALDI

ZABITA DAİRE BAŞKANLIĞI YETKİLİLERİ, 15 GÜNLÜK TEBLİGAT SÜRECİNİN ARDINDAN, BU YAPILARIN YIKILACAĞINI, KAYITSIZ YAPILARIN YIKIMINA İSE DEVAM EDİLDİĞİNİ BİLDİRDİLER

         atasanayi_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin çevre ve halk sağlığını korumak amacıyla eski sanayi bölgelerinde başlattığı temizlik ve yıkım çalışmaları devam ediyor. 42 metruk yapı hakkında daha yıkım kararı alındı.  

         Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, bir yandan bölgede yoğun kirliliğe neden olan hurdacılar tahliye edilirken, diğer yandan da yıkılmaya yüz tutmuş veya kaydı bulunmayan yapıların yıkım işlerinin devam ettiğini söylediler.

         Büyükşehir Belediye Encümeni’ne önerilen 42 yapı hakkında “metruk” kararı çıktığını bildiren Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, 15 günlük tebligat sürecinin tamamlanmasının ardından, karar gereği yapıların yıkılmasına başlanacağını kaydetti.

         Yıkılacak metruk yapılarda kağıt ve metal hurdaları bulunan kişilere de   zabıta ekiplerinin kendilerine tanıdığı süre içinde, hurdalarını dışarı çıkartmaları istendi.   

          Metruk yapıların belirlenmesi yönündeki çalışmalarını sürdüren Zabıta  yetkilileri, “Ata Sanayi’de başlayan detay çalışmalarımız, Büyük Sanayi, Yeni Sanayi ve Demir Sanayi’de devam edecek” dediler.