Ankara’da Otobüse Molotoflu Saldırı

0 660

Ankara’da dün akşam Tuzluçayır’da hareketli saatler yaşandı. Tuzluçayır’da Lice olaylarını protesto eden bir grup belediye otobüsüne molotof attı. Otobüsünde bulunanlar canını zor kurtardı. Tuzluçayır’da meydana gelen olaylarda iki polis yaralandı.

Ankara Tuzluçayır’da bir belediye otobüsüne molotof kokteyli atıldı. Lice’de yaşanan olayları protesto eden grup, belediye otobüsüne saldırdı. İçinde yolcuların bulunduğu otobüs, şoförlerin soğukkanlılığı sayesinde kurtarıldı. Tuzluçayır Mahallesi’ndeki hat güzergahında rutin seferini yapan iki otobüs, dün (8 Haziran 2014) akşam saat 20.30 sularında, yasadışı eylem yapan grupların molotoflu ve taşlı saldırısına uğradı. Saldırı esnasında soğukkanlı bir tutum sergileyen otobüs şoförlerinden biri mahsur kalan aracın kapılarını açtı ve yolcuları tahliye etti, bir diğeri de aracı olay yerinden kaçırdı.

Şoförlerin aldıkları terör eğitim doğrultusunda verdikleri doğru kararlar sayesinde yolcular çok daha üzücü durumlar yaşanmadan olay yerinden sağlıklı bir şekilde uzaklaşabildi.

Polis ekipleri, Tuzluçayır’da yolu kapatmak için yaptıkları barikatları ateşe veren göstericilere müdahalede etti. Polisle çatışan göstericiler, bir belediye otobüsüne molotofkokteyli attı. Söndürülen ve kullanılamaz hale gelen otobüs, çekiciyle götürüldü.

Olaylar sırasında atılan cisimler nedeniyle iki polisin hafif yaralandığı belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, caddeleri savaş alanına çeviren ve tüm Başkentlilerin ortak kullanımındaki kamu mallarına zarar veren olayı sosyal paylaşım sitesi Twitter’da, “Tuzluçayır’da da teröristler iki otobüsümüze saldırıp içindekilerle birlikte yakmak istediler. Birinci otobüs sadece ön camını kırdırma pahasına, otobüsü gazlayarak kurtuldu… İkinci otobüs ise teröristler tarafından bu hale getirildi…Teröristler otobüsü bu hale getirirken içindeki Ankaralılar ölümden döndü” sözleriyle duyurdu.
– “HALK SİZİ TÜKÜRÜKLERİYLE BOĞACAK”
Daha sonra otobüsleri yakanlara seslenen Başkan Gökçek, “Bu otobüsün suçu halkı taşımak mı? Verdiğiniz zarar halka değil mi? Sizde vicdan olmadığı kesin ama akıl da yok… Şimdi bu güzergah can ve mal güvenliği nedeniyle otobüssüz kalacak…” dedi.
Başkan Gökçek, daha sonra yaşanan üzücü olayın fotoğraflarını da takipçileriyle paylaştı ve şu twitleri yazdı:
“Umarım ki halk sizi tükürükleriyle boğacaktır. Tuzluçayırlılar şimdi görev sizde… Bu teröristleri tek tek, isim isim polise ihbar etmelisiniz… Bu vatan hainleriyle birlikte mücadele etmeliyiz ve bu hainlikleri yanlarına kalmamalı…
Bu teröristleri isim isim bildirin. Devletin (yani sizin) hakkınızı söke söke alalım…
Bre vicdansızlar itfaiye aracından ne istersiniz? Siz vatan hainisiniz…”

Ankara’da Otobüse Molotoflu Saldırı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.