Ankara’da öldüren öfke !

0 363

Lüks bir otelde önceki gün yaşanan ve 2 kişinin ölümüyle 1 kişinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlanan saldırının detaylarına SABAH Ankara ulaştı. Gazetemize konuşan düğün sahibi Bahattin Alpsatan (61), "Ne bir husumet ne bir alacak verecek meselesi, 19 yaşında bir gencin öfkesi iki canı aldı bizden. En mutlu günümüzü cehenneme çevirdi" dedi.

"ELİMİ ÖPTÜ YANIMA OTURDU"
Gazetemizin ofisinde görüştüğümüz Bahattin Alpsatan, "Yaşanan acı olayın ardından bazı çevrelerce cinayetlerin nedeni alacak verecek olarak aktarılmış. İkisi de öz yeğenim, böyle bir durum söz konusu değil, bu bizi çok incitti" dedi. Alpsatan, "Türkiye'nin her yerinden yaklaşık bin 500 davetli vardı, aile dostlarım, akrabalarım. Her şey çok güzel başlamıştı, tüm sevdiklerim oradaydı, saldırıyı yapan yeğenim Oğuzhan da oradaydı. Elimi öpüp, hayırlı olsun dedi, yanıma oturdu, sohbet ettik. Hiç öyle dehşet saçacak katil havası yoktu, çok sakindi. Ardından ölen yeğenim Celal Altınışık (32) geldi, fotoğraf çekindik, videoya aldılar eğlenmemizi. Oğuzhan saatlerce oturdu, etrafı izledi, sakindi. Saat 23.00'a doğru silahlar patladı, 19 yaşındaki yeğenim elinde silahla diğer yeğenime kurşun yağdırıyordu. Bu yaşta böylesi bir soğukkanlılık akıl alır gibi değil. Hala şoktayız, bir anlık öfke iki can aldı" diye konuştu.

ERMAN ALTINIŞIK KOMADA
Öz kuzenlerin arasında yaşanan acı olayın nedeniyle ilgili de konuşan Alpsatan, "Bazı çevreler alacak verecek meselesi, uyuşturucu ticareti demişler. İkisi de benim canımdı bu aileme karşı bir iftiradır, olayın temel nedeni 19 yaşındaki bir gencin cehaleti, kontrolünden çıkan öfkesidir" dedi. Alpsatan, "Celal beyefendi ve çalışkanlığı ile bilinen bir yeğenimdi, ölüm ona yakışmadı. Düğün için Erzurum'dan gelen arkadaşı Soner de acı şekilde vefat etti. 11 kurşun sıkmış, salonda görevli kameraman da yaralandı. Bir yeğenim öldü, diğeri katil oldu, öteki yeğenim de komada. Bu büyük acıya dayanmak mümkün değil. Yeğenim Erman Altınışık'ın (33), tedavisi de özel bir hastane de sürüyor, komada maalesef" dedi.

'SİLAHLAR PATLADI, PALYAÇOLAR GİTTİ'
Hayatının en mutlu günü kana bulanan ve iki insanın yaşamını kaybettiği acı olayın etkisinden hala çıkamayan Yağız Efe A. ise, "Davullar çalıyordu, tüm arkadaşlarım oradaydı. Gece boyu eğlendik, büyükler ilk salondaydı, ben arkadaşlarımla koridorda oyun oynamaya çıkmıştım. Birden silah sesi duyduk, sonra üzerimize doğru koştu insanlar. Yere düştük, içeriden koşanlar bizi ezerek dışarı çıktı. Yanımızdaki palyaçolar da kaçtı. Çok kötüydü, çok üzgünüm" diye konuştu.

ÇAYYOLU'NDAKİ EVDE YAKALANDI
Sünnet düğününde davetlilerin üzerine ateş açarak 2 kişiyi öldürüp 1 kişiyi de yaralayan Oğuzhan A. (19), Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince Çankaya ilçesi Çayyolu semtinde bir eve düzenlenen operasyonla yakalandı. Sağlık kontrolünün ardından emniyete getirilen zanlı, girişte basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Oğuzhan A.'nın emniyetteki işlemleri sürüyor