Ankara’da 1 Haftada 10 Cinayet Çözüldü!!

0 443

Başkent’te son dönemde işlenenen ve daha önce faili meçhul cinayetlerin çözülmesi için Cinayet Büro ekipleri çalışma başlattı. Cinayet dediktifleri, yaptıkları çalışmayla gece gündüz iz sürerek faillere ulaştı. Kimi cinayetler sigara izmaritinde, kimi olay yerinde bulunan saç telinde, kimi parmak izinden, tükürükten yola çıkılarak katillere ulaşıldı.

6’SI SİLAHLA ÖLÜM

Son bir haftada çözülen 10 cinayetten 6’sı silahla, 4’ü ise kesici-delici aletle işlenmişti. Cinayetlerin işlendiği bölgelerdeki güvenlik kameralarına ait saatlerce görüntü tekrar tekrar izlendi. Kamera kayıtları, görgü tanıklarının verdiği ifadelerle eşleştirildi. Olay yerinden toplanan deliller ile birlikte sıkı bir inceleme süreci başlatıldı. Yoğun çalışma sonrası operasyonlara başlayan cinayet dediktifleri, olaylarla bağlantılı olduklarını belirlediği 32 kişiyi gözaltına aldı. Operasyonlar sırasında cinayetlerde kullanılan suç aletleri de ele geçirildi. Cinayet büro ekipleri, yaptıkları baskınlarda 11 adet çeşitli çap ve markada silah, 100 adet fişek ve suç aleti olduğu belirlenen 2 bıçak ele geçirdi.

15 ZANLI TUTUKLANDI

Gözaltına alınan şüpheliler, dedektifler tarafından sorgulandı. Delillerin ortaya konulması ve yapılan çapraz sorgunun ardından katiller suçlarını itiraf etti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler daha sonra mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan 32 şüpheliden 15’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Başkent’te işlenen 10 ayrı cinayet aydınlatılmış oldu.