“ADIM ADIM ANADOLU”KONSERİ’NE BÜYÜK İLGİ

0 256

“ADIM ADIM ANADOLU”KONSERİ’NE BÜYÜK İLGİ

BAŞKENTLİLER, HEM KULAĞA HEM GÖZE HİTAP EDİLEN GECEDE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI  

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU VE FOMGET TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN  “ADIM ADIM ANADOLU” KONSERİ VE GÖSTERİSİ ANADOLU’NUN BÜTÜN RENKLERİNİ BAŞKENT’E TAŞIDI 

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANI İHSAN YILMAZ:

“BÜYÜK BİR EMEKLE HAZIRLANAN MUHTEŞEM BİR KONSER”

         adimadim_anadolu_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı düzenlediği kültürel etkinliklerle Başkentlileri buluşturmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korusu ile FOMGET Halk Dansları Topluluğu’nun birlikte sahne aldığı“ Adım Adım Anadolu” konseri ve gösterisi Başkentlilerden tam not aldı.

         Hem göze hem kulağa hitap eden“Adım Adım Anadolu” yılsonu konserinde; Ege’den Karadeniz’e, Doğu Anadolu’dan İç Anadolu Bölgesi’ne Türkiye coğrafyasının tüm renklerini barındıran türkü ve halk dansları Başkent’te taşındı. 

HEP BİR AĞIZDAN TÜRKÜLER SÖYLENDİ

         Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen konser, Şef Mustafa Özcan’ın yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu’nun seslendirdiği “İzmir’in Kavakları” adlı türküyle başladı.

           Dillerden hiç düşmeyen“Yeşil yaprak arasında kırmızı gül goncası”,“Kul olayım kalem tutan ellere”, “ Kağızman’a ısmarladım nargile” adlı türküleri seslendiren sanatçılara ve koroya eşlik eden Başkentliler, coşku dolu bir gece yaşadılar.

FOMGET’TEN MUHTEŞEM PERFORMANS

         Genel Sanat Yönetmenliğini Tamer Bozkuş’un yaptığı Halk Dansları Topluluğu FOMGET, Ege Bölgesi’ne ait danslarla izleyicileri adeta büyüledi.

İzmir, Ankara, Kırıkkale, Erzurum, Trabzon ve Mardin yörelerine ait dansları muhteşem bir performansla sunan FOMGET, Başkentlilerin hep bir ağızdan seslendirdiği türkülere de danslarıyla renk kattı.

BAŞKENT KONSERE DOYACAK

         Başkentlilerin büyük ilgi gösterdiği konsere Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, Sağlık İşleri Daire Başkanı Paşa Enver Baysa ve çok sayıda davetli katıldı.

         Anadolu’nun tüm renklerinin bir arada olduğu konser ve gösterilerin bundan sonra da devam edeceğini belirten Yılmaz,“Büyük bir emekle hazırlanan bu muhteşem konseri bize yaşatan değerli ses sanatçılarımıza ve dansçılarımıza tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

 

  • “ADIM ADIM ANADOLU”KONSERİ’NE BÜYÜK İLGİ
  • “ADIM ADIM ANADOLU”KONSERİ’NE BÜYÜK İLGİ
  • “ADIM ADIM ANADOLU”KONSERİ’NE BÜYÜK İLGİ
  • “ADIM ADIM ANADOLU”KONSERİ’NE BÜYÜK İLGİ